آرایشآرایش صورت

آرایش صورت ‎های قلبی شکل

برای آرایش، افراد باید ابتدا فرم صورت خود را شناسایی کنند سپس بر اساس آن شروع به آرایش و ایجاد چهره‎‌ای بی عیب و نقص داشته باشند. در این بخش نکاتی برای آرایش صورت قلبی گفته می‌شود. پیروی از نکاتی که در این بخش گفته می‌شود باعث بهتر شدن آرایش شما می‌شود. نکات مربوط به آرایش صورت های قلبی عمدتا بر کانتور و هایلایت تمرکز دارد و مطمئنا با رعایت آن ها فرم صورت شما کامل‌تر می‌شود.

آرایش صورت قلبی شکل

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که فرم صورت شما قلبی است. فهمیدن تفاوت بین صورت قلبی و گرد ممکن است دشوار باشد. پس در ابتدا به بررسی نکات مربوط برای فهمیدن فرم صورت بپردازید. فرم قلب از کنار گوش‌ها شروع می‌شود و قسمت اصلی قلب بر روی پیشانی مشخص می‌شود وسپس در آخر انتهای قلب در چانه جمع می‌شود.‌

صورت قلبی-خانومی

کانتور پیشانی

شما برای آرایش این فرم صورت باید بر کانتور بر روی پیشانی خود تمرکز کنید. برای اینکه فرم صورت زیباتر مشخص شود کانتور را به صورت دقیق در مرز پوست و مو انجام دهید. با این کار پیشانی کمی کوچکتر نیز به نظر می‌رسد که این کمک می‌کند تا تناسب بین چانه و صورت برقرار شود. بر خلاف صورت بیضی و گرد شما باید کانتور پیشانی را کمی از طرفین امتداد دهید. همچنین باید از رنگ های تیره کانتور استفاده کنید تا کانتور تاثیر گذار باشد.

کانتور گونه

با استفاده از همان کانتور پیشانی زیر استخوان های گونه را نیز کانتور کنید تا گونه‌ها مشخص‌تر شوند. برای این‌که کانتور گونه غیرطبیعی نشود از خطوط صاف و یک‌دست استفاده نکنید و همان استخوان اصلی گونه خود را کانتور کنید. همچنین استفاده از براش یا اسفنج برای یک‌دست کردن آرایش می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

کانتورینگ زیر استخوان گونه‌ها برای ایجاد ظاهری یک‌دست و ادامه آرایش لازم است. دقت داشته باشید که کانتور اصلی روی پیشانی انجام می‌شود اما ادامه دادن کانتور در بقیه قسمت‌های صورت نیز لازم است. مانند سایر فرم‌های صورت کانتور را ادامه داده و بینی خود و چانه را نیز کانتور کنید. کانتور زیر چانه کمک می‌کند تا چانه کمی بزرگ‌تر به نظر برسد و تناسب در صورت ایجاد شود.

هایلایت کردن

بعد از ایجاد کانتور شما باید به برجسته کردن صورت بپردازید. با استفاده از هایلایت می‌توانید این کار را انجام دهید. برای برجسته‌تر شدن صورت ما فقط بر روی برخی مناطق کار می‌کنیم. ابتدا یک کانسیلر که کمی روشن تر از پوستتان است را برداشته، و یک خط پایین بینی و زیر چشم‌ها بکشید. با این کار تیرگی و سیاهی‌های زیر چشم محو شده و صورت روشن‌تر می‌شود. استفاده از کانسیلر برای پایین بینی نیز به کوچک شدن بینی کمک می‌کند.

سپس با استفاده از کانسیلر یک حالت هلالی شکل روی پیشانی ایجاد کنید. برای جلوگیری از ترکیب هایلایت و کانتور از یک برس استفاده کنید. و در آخر با استفاده از کانسیلر دو خط بر روی فک ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود که ظاهر فک وسیع‌تر شود و متناسب با اندازه پیشانی باشد همچنین باعث می‌شود گونه‌های شما پرتر به نظر برسند.

صورت قلبی-خانومی

مراقب هایلایت زیاد باشید!

در آرایش صورت قلبی ما در تلاش برای کوچک‌تر نشان دادن پیشانی و بزرگ‌تر به نظر رسیدن قسمت پایینی صورت هستیم. به همین دلیل باید یک سری نکات را رعایت کنید به عنوان مثال باید از هایلایت زیاد گونه ها جلوگیری کنید و فقط میزان مناسبی هایلایت داشته باشید.

برای رژ گونه نیز باید نکاتی را رعایت کنید تا از قرمزی بیش از اندازه جلوگیری کنید. شما می‌توانید انگشت اشاره و انگشت وسط خود را روی گونه گذاشته و همان وسعتی که آن دو انگشت اشغال می‌کنند را رژگونه بزنید. از زدن بیش از اندازه رژگونه خودداری کنید.

صورت قلبی-خانومیکشیده‌تر شدن چشم‌ها

حالا که پیشانی کوچک‌تر به نظر رسیده است و چانه نیز پهن‌تر شده است، مهم‌ترین کاری که باید بکنید کشیده‌تر نشان دادن چشم ها است. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از ریمل مژه‌ها را حجیم‌تر کنید که این کار باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها می‌شود. استفاده از یک سایه چشم جذاب و تاکید بر شکل و رنگ چشم شما می‌تواند ظاهری متفاوت ایجاد کند.

در صورت‌های قلبی داشتن ابروهای گرد می‌تواند چهره‌ای کامل و بی نقص را برای شما داشته باشد. ابروهای قوس دار مناسب اکثر شکل‌های صورت نیست پس توجه داشته باشید که این نوع ابرو را برای صورت قلبی داشته باشید. داشتن ابروهای گرد می‌تواند صورت را برجسته‌تر کند و به آرایش کامل صورت کمک کند.

صورت قلبی-خانومی

ترکیب کنید!

زمانی که آرایش صورت کامل تمام شده، با استفاده از یک اسفنج مخصوص آرایش یا یک براش آرایشی به صورت دقیق تمام قسمت‌ها را محو کرده و به طبیعی‌تر شدن آرایش کمک کنید. دقت داشته باشید در این قسمت رنگ‌ها با یک‌دیگر ترکیب نشوند و فقط خطوط ایجاد شده را محو کنید تا آرایش یک‌دستی داشته باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا