آرایش چشم

درباره تاریخچه ریمل بدانید

آرایش صورت بخصوص ریمل زدن در زیبایی چهره نقش مهمی دارد. در مطالب پیشین درباره نحوه صحیح ریمل زدن صحبت کردیم. ریمل یکی از قدیمی‌ترین لوازم آرایشی شناخته شده است. که قدمت آن به 4000 قبل از میلاد بازمی‌گردد. در این مطلب تاریخچه ریمل را بیان می کنیم.

داستان بوجود آمدن ریمل

جالب است که هر وسیله ای که استفاده میکنیم، تاریخچه آن را بدانیم. داستان ریمل نیز جالب است. در ادامه آن را بیان می کنیم:

– ریمل و مصریان باستان

مصریان باستان معتقد بودند که برای رهایی از شر ارواح بد باید چشم و ابرو را آرایش نمایند. این کار را با استفاده از مخلوطی از مواد طبیعی گیاهی یا حیوانی و دوده یا ذغال انجام می دادند.

– عطر ساز و ریمل ساز

اما تا سال 1830 تغییر ویژه ای در ریمل به وجود نیامد و همواره دست ساز بود. تا این که یک عطرساز فرانسوی به نام “یوجین ریمل” برای اولین بار محصولی به بازار عرضه نمود که مخلوطی از دوده ذغال و وازلین بود و به نام خودش “ریمل” معروف شد. ماسکارا تولیدی او به صورت گسترده در اروپا مورد استقبال قرار گرفت به طوری که حتی امروزه در بسیاری از زبان ها به جای ماسکارا (mascara) از واژه “ریمل” استفاده می شود.

– ماسکاراهای امروزی

از سوی دیگر در قاره آمریکا، در سال 1917یک شیمیدان جوان با الهام از محصول دست ساز خواهر خود “میبل” محصول جدیدی اختراع کرد که به افتخار او “میبلین” نامگذاری شد. اولین ماسکارا های کارخانه “میبلین” حاوی ترکیبات جامدی شبیه کیک قالبی بود و برای اولین بار برسی کوچک را برای استفاده راحت تر در جعبه آن قرار داده شد.

پس از آن برای راحتی استفاده ماسکارا تلاش های بسیاری صورت گرفت تا این که در سال 1958، شرکت اون (Avon) برای اولین بار، مایع ریمل را درون تیوپ ریخت و برس کوچکی برای استفاده راحت اختراع کرد. این طراحی که هم چنان استفاده می شود، نقطه عطفی در تاریخچه ماسکارا است و ویژگی آن همان میله شیارداری است که می‌تواند بین مژه‌ها برای داشتن کارایی بیشتر حرکت داشته باشد.

انواع ریمل

امروزه وقتی برای خرید ماسکارا به یک فروشگاه مراجعه کنیم، با انواع مخلتفی از این محصول مواجه می شویم. هر نوع ریملی برای کاربرد خاصی به بازار ارائه شده است.

1. ماسکارا پرپشت کننده یا حجم دهنده

برخی از افراد مژه های کم پشتی دارند. این افراد برای ماسکارا زدن بهتر است از ماسکارا های حجم دهنده استفاده کنند. بیشترین تفاوت انواع ماسکارا ها در نوع برس آنهاست. برس ماسکارا های حجم دهنده به گونه ای هستند که مژه ها را از هم باز میکنند. و مایع ماسکارا را به تک تک مژه ها می رسانند. از این رو مژه ها پرپشت بنظر می آید.

2. ریمل های بلند کننده مژه

برخی از افراد مژه های پرپشتی دارند ولی مژه های آنها، کوتاه است. این افراد از ماسکارا های بلند کننده باید استفاده کنند. ماسکارا های بلند کننده نوع برس خاصی دارند. این برس ها ماسکارا را از ریشه چنان وارد مژه میکنند که مژه ها عمودی و رو به بالا می ایستند. از این رو مژه ها بلند تر نشان داده می شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا