مراقبت صورت

7 نکته طلایی که باید قبل از مصرف ضدآفتاب بدانید!

آفتاب یکی از آسیب زننده‌ترین عوامل ایجاد پوست ناسالم است. استفاده از ضد آفتاب نیز مهم‌ترین ابزار محافظت از آن است. در مطالب پیشین نکات بسیار مهمی درباره “هرآنچه باید درباره آفتاب و ضدآفتاب بدانید” بیان کردیم که خواندن آن را با تاکید فراوان پیشنهاد می‌کنیم.

مصرف ضدآفتاب اصولی دارد که اگر آن را رعایت نکنیم، بهتر است که اصلا آن را مصرف نکنیم! در این مطلب نکات بسیار مهم و کلیدی درباره ضدآفتاب‌ها بیان می‌شود که دانستن آن برای همه افرادی که به سلامتی و زیبایی خود اهمیت می‌دهند، لازم است.

اگر به زیبایی و سلامتی پوست خود اهمیت می‌دهید، حتما یکی از ضروری‌ترین وسایل کیف دستی‌تان که آن را همراه خود دارید، ضدآفتاب است. از آن‌جایی‌که مصرف کننده آن هستید، به نکاتی که در زیر آورده‌ایم توجه ویژه‌ای داشته باشید:

روش استفاده از ضدآفتاب-خانومی

1-  ضدآفتاب باید هر بار به اندازه دو بند انگشت مصرف شود

مقدار مصرف این محصول در میزان محافظت آن بسیار اهمیت دارد. ضدآفتاب نزدن بهتر از کم زدن است چرا که اگر این محصول را نزنید، مراقب هستید که در معرض آفتاب قرار نگیرید اما اگر آن را کم بزنید، به تصور این‌که ضدآفتاب زده اید با خیال راحت در معرض آفتاب قرار می‌گیرید در حالی‌که محافظت کامل انجام نمی‌شود و پوست دچار لک و چروک‌های زودرس می شود.

2- اگر ضدآفتاب رنگی استفاده می‌کنید، به اندازه ضدآفتاب از آن استفاده کنید نه به اندازه کرم‌پودر

برخی از ضدآفتاب‌های رنگی کاور بالایی دارند به‌طوری‌که با مقدار مصرف به اندازه نیم یا یک بند انگشت، کل صورت پوشش رنگی خوبی می‌گیرد. این مقدار مصرف برای کرم‌پودر بودن کافیست اما برای محافظ بودن کافی نیست. بنابراین حتی اگر با مقدار مصرف کمتر از 2 بند انگشت پوشش کرم‌پودری خوبی دریافت می‌کنید، باز هم به اندازه دو بند انگشت استفاده کنید تا محافظت از آفتاب کامل باشد.

نکته:

با ضدآفتاب‌های رنگی مانند یک ضدآفتاب رفتار کنید نه مانند یک کرم‌پودر

3- ضدآفتابی را بخرید که دلتان بیاید سخاوتمندانه از آن استفاده کنید

این محصول را با هزینه‌ای بخرید که در حد توان مالی‌تان است به‌طوری‌که دلتان بیاید ضدآفتاب را فراوان و به مقدار کافی مصرف کنید. استفاده از یک کرم محافظت کننده با قیمت مناسب به مقدار فراوان بهتر از مصرف یک کرم گران به مقدار کم است. هرگز در مصرف ضدآفتاب صرفه جویی نکنید.

4- ضدآفتابی را بخرید که بافت آن را دوست داشته باشید و متناسب پوستتان باشد

ضدآفتاب را حتما متناسب با نوع پوستتان بخرید تا مصرف آن برایتان لذت‌بخش باشد و برای پوستتان مشکلی به‌وجود نیاورد. آمارها نشان داده‌اند که افرادی که ضدآفتابی می‌خرند که تکسچر آن را دوست ندارند، یا متناسب با نوع پوستشان نیست، به هر بهانه‌ای از مصرف آن طفره می‌روند حال آن‌که ضدآفتابی که بافت آن برای افراد لذت‌بخش باشد، همیشه با میل مصرف می‌شود و محافظت کامل انجام می‌شود.

5- ضدآفتاب‌ها را 20 دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن به پوستتان بزنید.

وقتی کرم محافظت کننده مصرف می‌کنید، باید به پوستتان فرصت دهید تا واکنش‌های لازم را با پوستتان انجام دهد و فیلترهای محافظت از آفتاب آن عمل کنند. این مدت زمان حداقل 20 دقیقه است. بنابراین ضدآفتابتان را حداقل 20 دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن به پوستتان بزنید نه دقیقا هنگام بیرون رفتن از منزل.

محافظت از پوست در برابر آفتاب-خانومی

6- برای دورچشم از ضدآفتاب مخصوص دورچشم استفاده کنید

پوست دورچشم بسیار نازک و حساس است و باید حتما از آفتاب محافظت شود. برای این کار هم از عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید و هم کرم ضدآفتاب دورچشم مصرف کنید. بر روی برخی از ضدآفتاب‌های صورت، نوشته شده است که می‌توانید از آن دورچشم هم استفاده کنید. در این‌صورت می‌توانید کرم صورتتان را به دورچشم هم بزنید. اما اگر همچین عبارتی بر روی کرم شما نوشته نشده است، حتما ضدآفتاب مخصوص دورچشم تهیه کنید.

7- ضدآفتاب را هر دو ساعت تمدید کنید

اثرات فیلترهای محافظت از آفتاب بعد از حدود 2 ساعت از بین می‌روند و پوست بدون محافظ می‌شود. حتما و حتما وقتی بیرون از منزل و در فضای باز هستید، ضدآفتابتان را هر دو ساعت یک‌بار تمدید کنید. بهتر است تونر به همراه داشته باشید و اول صورتتان را با میسلار واتر یا تونر تمیز کنید، سپس ضدآفتابتان را تمدید کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا