اخبار سلامتی و زیباییمراقبت از مو

بهترین ماسک مو مخصوص فصل گرم

آیا تغییر فصل روی موهای شما اثر می‌گذارد؟ این مقاله را بخوانید تا علاوه بر یافتن پاسخ پرسش های بالا با یکی از راهکارهای مهم مراقبت از مو یعنی استفاده از بهترین ماسک مو برای فصول گرم آشنا شوید. فصل بهار و تابستان همواره برای بسیاری از مردم لذت بخش است زیرا در این فصول از شر لباس های پشمی و سنگین  خلاص می‌شوند و از اکسسوری‌های جذاب و متنوع مانند عینک دودی استفاده می‌کنند. در فصل بهار شاهد تولد دوباره زمین هستید و شکوفه‌ها روی شاخه درختان ظاهر می‌شوند و در فصل تابستان این زیبایی ها تکمیل می‌شود. همه چیز رو به طراوت و شادابی است اما چه تغییراتی روی سلامتی و زیبایی ایجاد می‌شود؟

مراقبت از مو

آیا تغییر فصل روی موهای شما اثر می‌گذارد؟

قطعا پاسخ این سوال مثبت است زیرا کوچکترین تغییرات عوامل خارجی نیز بر روی سلامت و زیبایی پوست و موی ما تاثیر گذار است. از درجه حرارت گرفته تا آلودگی می‌تواند سبب پیدایش تغیراتی در پوست و بدن شما شود. فیلیپ کینگزلی، یکی از متخصصان مو از در این باره می‌گوید:”میزان رطوبت جو ) رطوبت (AKA تاثیر زیادی بر روی ظاهر موهای شما دارد به این صورت که هر چه رطوبت بیشتر باشد موهای شما بیشتر وز می‌شود.” بسیاری از ما مجبوریم با ظاهر نامناسب موهای خود کنار بیاییم و این مسئله بسیار رنج آور است.

تاثیر گرما بر روی مو

موهای ما دارای پیوندهایی به نام “پیوندهای هیدروژن” است. این پیوندها بسیار ضعیف هستند که به راحتی با برخورد آب شکسته شده و پس از خشک شدن دوباره تنظیم می‌شوند. این پیوندها همیشه تنظیم نمی‌شوند و به خصوص در فصول گرم مانند تابستان، با قرار گرفتن در معرض رطوبت و گرما به تدریج شکسته شده و باعث وز شدن می‌گردد.

تعریق سر در فصول گرم

در فصل بهار و مخصوصا تابستان میزان گرما به شدت افزایش یافته و با کوچکترین فعالیت ها نیز دچار تعریق می‌شویم. با توجه به اینکه در کشور اسلامی ایران بانوان دارای پوشش (چادر یا روسری) هستند، میزان تعریق در قسمت سر و مو  افزایش می‌یابد. اگر بخواهیم بستر رشد باکتری و قارچ ها را نادیده بگیریم باید خدمتتان عرض کنم تعریق در ناحیه سر و مو باعث شده موها به شدت دچار موخوره شده و آسیب پذیر شوند.

تعریق سر در فصل تابستان

اشعه‌های آفتاب بزرگترین دشمن مو

اشعه‌های ماورای بنفش مانند یک سفید کننده بر روی موها تاثیر می‌گذارد. بارزترین علامت قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر آفتاب، کمرنگ شدن رنگ مو است. اشعه‌ماورای بنفش مانند سفید کننده سلول‌های رنگدانه مو (اکسید ملانین) را اکسید می‌کند. اشعه ماورای بنفش همچنین می‌تواند پروتئین مو را تخریب کرده و آن را شکننده و مستعد شکستن کند.

استفاده زیاد از شوینده‌های مو

با توجه به میزان گرما و تعریق در تابستان و امکان رشد بیشتر باکتری ها که سبب ایجاد حس ناخوشایند چسبندگی و بوی نامطبوع می‌شود، تمایل انسان برای حمام کردن نیز افزایش می‌یابد بسیاری از افراد در طول روزهای تابستان 2 یا 3 بار حمام می‌کنند. اگر چه این کار از تعریق جلوگیری می‌کند اما استفاده زیاد از مواد شوینده نامناسب باعث می‌شود تا موهای شما دچار خشکی شود و رطوبت خود را از دست بدهد. همچنین اگر پس از حمام از وسایل گرمایشی مانند سشوار استفاده می‌کنید قطعا موهایتان آسیب بسیار زیادی را متحمل می‌شود.

استفاده از شوینده برای مو

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است

اگر چه شرایط محیطی تاثیر بسزایی بر سلامت پوست و موی ما دارد اما می‌توان با انجام مراقبت های لازم و استفاده از محصولات از آن‌ها حفاظت به عمل آورد. بازگشت مو به حالت عادی و شاداب خود نباید خیلی سخت و پیچیده باشد کافیست یک سری از مراقبت های روتین را انجام دهیم. یکی از راهکارهای درمان استفاده از شامپو مناسب در هنگام شستشو است. شامپوی مناسب نباید باعث خشکی پوست سر شود و باید حاوی مواد مغذی از جمله ویتامین و کراتین باشد تا بتواند شادابی و لطافت مو را حفظ کند. همچنین  با استفاده از نرم کننده مو می‌توانید کمی از رطوبت از دست رفته را به موها ی خود بازگردانید و از وز شدن موهایتان جلوگیری کنید.

مهم ترین محصول مراقبت مو

بهترین محصول مراقبت مو ماسک مو است زیرا ماسک مو دارای موادی برای حفظ پروتئین مو و نرمی و لطافت آن است. شما می‌توانید پول خود را صرف گران‌ترین شامپو و نرم کننده مو کنید و هنوز هم شاهد آسیب دیدگی موهای خود باشید و دقیقا به همین دلیل است که باید از ماسک مو استفاده کنید. بهترین ماسک مو موجود در بازار می‌تواند برای موهای شما مانند یک معجزه عمل کند. بهترین ماسک مو برای فصول گرم باید دارای ویژگی های زیر باشد:

روش های مراقبت مو

ویژگی اول بهترین ماسک مو : حاوی مواد مغذی باشد

با توجه به اینکه در تابستان میزان گرما بسیار زیاد است و ممکن است موهای ما رطوبت خود را از دست داده و دچار خشکی بشود، یکی از ویژگی های مهم بهترین ماسک مو باید حاوی موادی مانند روغن نارگیل، روغن آرگان، شی و یا روغن آووکادو باشد تا چربی و رطوبت مورد نیاز مو را تامین کند و باعث لطافت و براق شدن موهایتان بشود.

ویژگی دوم بهترین ماسک مو: دارای فیلترهای محافظتی باشد

بهترین ماسک مو باید دارای فیلتر های محافظتی باشد تا از اشعه های مخرب نور خورشید جلوگیری کند و سبب تثبیت رنگ مو شود. این فیلترها همچنان که از اشعه‌های نور خورشید محافظت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند تا سایر مواد شیمیایی مانند آلاینده ها که در محیط خارج از خانه قرار دارند بر روی موها اثر مخرب برجا بگذارند..

 

ویژگی سوم بهترین ماسک مو: فاقد مواد شیمیایی و مناسب جنس مویتان باشد

بهترین ماسک مو باید حدالامکان از مواد شیمیایی در آن استفاده نشود و فاقد موادی مانند سولفات باشد بخصوص اگر موهایتان رنگ و دکلره شده است. عدم وجود سولفات در ماسک مو باعث بازسازی موهای آسیب دیده و رنگ شده می‌شود و در تابستان از رنگ پریدگی سریع موها جلوگیری می‌کند

نتیجه گیری

ماسک مو آرگان نئودرم

علاوه بر موارد بالا بهترین ماسک مو باید به موها استحکام ببخشد و کوتیکول‌های مو را تغذیه کنند. یکی از بهترین ماسک مو برای فصول گرم سال ماسک مو آرگان نئودرم است و همه جنس‌های مو می‌‎توانند از آن استفاده می‌کنند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا