آرایش مو

انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت

موهای شما و فرمی که برای اون در نظر می گیرید باعث می شه زیبایی تون چند برابر باشه. اما اگه تو انتخاب مدل مو اشتباه کنین نه تنها زیبایی تون رو تحت الشعاع قرار می دین، بلکه ممکن به نظر خودتون و دیگر خیلی نامتقارن به نظر برسید. که این خیلی بده. قبلا در مطالبی درباره رنگساژ مو که تأثیر زیادی در مدل مو داره صحبت کردیم. این بار با ما همراه باشین تا با همدیگه بهترین مدل مو رو انتخاب کنیم.

 

انتخاب مدل مو متناسب با چهره

با توجه به مدل موهایی که با هم مرور می کنیم حتما حواس تون باشه که اگه قرار شد شینیون کنین حتما این موارد رو جلوی موهاتون رعایت کنین چون جلوی مو بیشترین تأثیر رو روی زیبایی صورت شما داره. فرم صورت شما تاثیر زیادی در انتخاب مدل موهایتان دارد. پس وقتی میخواهید به مهمانی و عروسی بروید، بر اساس فرم صورت مدل مو انتخاب کنید.

1- انتخاب مدل مو برای صورت های لاغر و کوچک

زمانی که شما دارای صورت کوچک و لاغر هستید بهترین انتخاب برای شما این است تا کاری کنید که صورت تان پر تر و شلوغ تر به نظر برسد.

یکی از ترفندهایی که آرایشگرها برای این نوع صورت به کار می برن ، فر کردن مو و استفاده از تارهای مو روی گونه و بغل صورت است. با این کار حجم صورت بیشتر به نظر می رسه و طرف مقابل شما احساس می کنه صورت تون پر تر شده. اگه دوست دارین موهاتون رو به ساده تر شیوه فر کنین و صورتتون رو پر تر نشون بدین کافیه شب موقع خوابیدن موهاتون رو چند گیس ببافین و صبح باز کنین.

 

 

 

با این کار نه حرارت اضافی به موهاتون رسیده نه مجبورین وقت خیلی زیادی رو صرف کنین. کافیه بخوابین و بلند شین و موهاتون فر بشه. البته برای این مدل صورت ها بهتره همیشه از موهای هایلایت شده استفاده کنین تا اجزای صورت تون خیلی بهتر به نظر برسن و برعکس اگه صورت تون خیلی درشت با اجزای بزرگ هست  ، بهتره خیلی طرف رنگ های روشن و هایلایت های زیاد نرید و به رنگ های ساده بسنده کنین تا اجزای صورت تون خیلی توی چشم نیاد.

انتخاب مدل مو برای صورت گرد
انتخاب مدل مو برای صورت گرد

 

2- انتخاب مدل مو برای صورت های گرد

شما می تونین موهاتون رو هر مدلی که دوست دارین درست کنین. اما بهترین و ایده آل ترین مدل این هست که شما کمی به صورت تون حالت کشیدگی بدین. چون صورت های کشیده معمولا طبق نظر کارشناس ها جزو ایده آل ترین صورت ها به حساب میاد. کسانی که صورت های گرد دارن معمولا پیشونی هاشون خیلی بلند نیست. پس یادتون باشه هیچوقت موهاتون رو چتری نکنین. چون صورت تون گرد تر از چیزی که هست به نظر می رسه و ممکنه مدلش خسته تون کنه.

 

ax m

 

بهترین کار برای شما اینه که موهاتون رو بالا ببندین و حسابی به صورت تون جذابیت ببخشین. باز کردن فرق وسط هم برای این افراد مناسب به نظر می رسه در صورتی که فرق وسط رو به سمت عقب صورت بکشن تا صورت کشیده تر به نظر بیاد . با این کار با یک تیر دوتا نشون می زنین. اول این که طبق سلیقه ی خودتون فرق باز می کنین و دوم این که صورت تون رو می کشن تا حالت کشیده به خودش بگیره.

انتخاب مدل مو برای صورت های کشیده
انتخاب مدل مو برای صورت های کشیده

 

3- انتخاب مدل مو برای صورت های کشیده

 کسانی که این مدل صورت رو دارن هم می تونن مثل کسانی که صورت گرد دارن هر مدلی به موهاشون بدن اما بهترین ترفند برای صورت های کشیده با پیشانی بلند اینه که موهاتون رو یا چتری کنین یا با فرق کج و وسط سعی کنین بلندی پیشانی تون رو متعادل کنین. افرادی که صورت های کشیده و بیضی دارن معمولا وقتی جلوی موهاشون رو کوتاه می کنن و اون رو روی پیشانی شون می ریزن خیلی چهره شون عوض می شه و چی از این بهتر که با یه ترفند ساده ، حسابی تغییر کنین.

مدل مو مناسب صورت لوزی

مدل مو مناسب صورت لوزی

 

4- مدل مو برای صورت های لوزی شکل (الماسی)

کسانی که صورت های لوزی شکل دارن معمولا چونه های بسیار کوچک و تیزی دارن برای این افراد انتخاب مدل مو هایی خوب است که خیلی ترتیب و تقارن ندارن. مثلا موهایی که از فرق باز بشه اما مقداری اش روی پیشونی ریخته بشه و قسمتی اش هم روی اطراف صورت تون بیاد.

مدل مو مناسب برای صورت مربع
مدل مو مناسب برای صورت مربع

 

5- مدل مو برای صورت های مربعی

اگه شما این مدل صورت رو دارین تمام حواس تون به این مسئله باشه که نباید از موهای چتری استفاه کنین. این کار باعث می شه پیشانی شما از چیزی که هست پهن تر و کوتاه تر به نظر برسه و خیلی خوب به نظر نرسین.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا