اخبار سلامتی و زیباییمراقبت از پوست

بایدها و نبایدهای پوست خشک

چه کار کنیم که پوست خشک‌مان مثل آینه بدرخشد؟

روتین پوست خشک

 

داشتن پوست خشک برای خودش داستانی دارد که فقط آن‌هایی که با آن درگیرند مشکلاتش را می‌دانند. کافیست صورت‌شان را بشویند و چند دقیقه بعد از خشک شدن صورت کرم به پوست‌شان نزنند آنوقت است که پوست حالت کشیدگی پیدا می‌کند و انگار کسی از چند طرف دارد پوست‌شان را می‌کشد. یا اینکه با یک خراش کوچک خطی سفید که ناشی از جدا شدن پوست صورت است روی آن پدیدار می‌شود. چروک‌های ریز خیلی زود به سراغ پوست خشک می‌آیند و آنها‌ را پیرتر و فرتوت‌تر از سن و سال واقعی‌شان نشان می‌دهد.

روتین مراقبت از پوست خشک

 

اما همین پوست خشک که گاهی تا این حد آزاردهنده است با یک مراقبت کوچک و صرف‌کردن اندک زمانی برای آن، می‌تواند به زیباترین و مخملی‌ترین پوست‌ها تبدیل شود به طوری که درخشش آن تمامی اطرافیان را به سمت خود جلب ‌کند و چهره‌ را خیلی جوان‌تر از سن واقعی نشان ‌دهد. برای آشنایی با ویژگی های پوست خشک می‌توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

نحوه مراقبت از پوست خشک در تابستان و زمستان با هم متفاوت است. در زمستان باید از مرطوب‌کننده و آبرسان بیشتر از فصل‌های دیگر استفاده کرد اما نکته مهم این است که این دو کافی نیستند و باید از محصولاتی مانند کرم ضد چروک، تونر و پاک‌کننده‌های مناسب برای پوست استفاده کرد.

کرم ضد آفتاب را در تابستان باید بیشتر از زمستان استفاده کرد تا پوست دچار چروک و خشکی نشود و بتواند لایه محافظی در برابر خشکی باشد.

برای پوست خشک باید مرطوب‌کننده و آبرسان همیشه کنار دستتان باشد. حتی اگر در محل کار هستید و نیازی به کرم پودر ندارید اگر امکانش را دارید هر یک ساعت یکبار به پوستتان مرطوب کننده و آبرسان بزنید.

آبرسانی پوست خشک

یا سعی کنید یک ساعت مشخص را در صبح و یک ساعت مشخص را در بعدازظهر برای خود تعیین کنید که در آن ساعت کرم آبرسان را به پوست خود بزنید و آب مورد نیازش را به او برسانید.

همچنین در بعدازظهرها که صورت در زیر آرایش خسته می‌شود باید یک بار آن را پاک کرد و دوباره آرایش کرد تا پوست فرصتی برای نفس کشیدن پیدا کند. استفاده از پاک‌کننده‌ای که بتواند چربی‌های رو پوست را در خود حل کند و به منافذ پوست اجازه تنفس بدهد بسیار مهم است.

تونر پوست خشک

پوست‌های حساس معمولا به بعضی پاک‌کننده‌ها و تونرها حساسیت نشان می‌دهند اما انواعی از آن بعد از آزمایش‌های فراوان پوست را تمیز و براق و آماده برای گرفتن سرم‌ها می‌کنند. برای پوست خشک علاوه بر روتین صبح و شب که اجباری است یک روتین میان روز هم در نظر بگیرید و آن استفاده از پاک‌کننده و تونر و آبرسان است تا پوست رطوبت خود را به دست بیاورد.

البته می‌توانید از کرم‌ ضد چروک هم استفاده کنید تا پوست مجالی برای بازیابی حالت الاستیکی همیشگی خود داشته باشد.

روتین مراقبت پوست خشک

اگر در بیرون از خانه شاغل هستید عصرها به محض رسیدن از بیرون صورتتان را بشویید و از روتین پاک‌کننده و تونر و ضدچروک استفاده کنید. آنوقت است که بعد از انجام روتین می‌بینید همین پوست خشک و کم‌آبی که دیدن آن در آینه شما را خسته‌تر می‌کرد چنان جلایی گرفته که برای ۲۴ ساعت کار و بیداری هم زیبایی و هم انرژی دارد.


خرید تونر پوست از فروشگاه اینترنتی خانومی


قبل از خواب حتما از آرایش پاک کن استفاده کنید تا چربی‌ها و ناخالصی‌های مواد آرایشی به عمق پوست‌تان نرود و زمینه را برای جوش‌های چرکی فراهم نکند. حتی دستمال مرطوب آرایشی هم برای این کار کافی نیست و باید صورتتان را بشویید و با تونر و پاک‌کننده مناسب تمیز کنید.

یکی از اصول محافظت از پوست خشک خوردن آب فراوان است. روزی ۸ لیوان آب را فراموش نکنید و از معجزه آن روی پوست صورتتان لذت ببرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا