آرایشآرایش چشمآرایش صورتآرایش لب

تکنیک های میکاپ چهره در زمان قاعدگی

زمانی که به چرخه‌ قاعدگی نزدیک می‌شویم، پوست‌مان دچار تغییر و تحولات بسیاری می‌شود. چرایی تغییر ظاهر پوست در دوران قاعدگی به اختلال در هورمون‌های زنانه مربوط می‌شود. به طوری که یک یا دو روز قبل از بروز قاعدگی، جوش‌های چرکین بر روی پوست ظاهر می‌شوند و بافت یکنواخت پوست از بین می‌رود. پوست نواحی دور چشم، پیشانی و اطراف گونه‌‎ها کدر می‌شود و در موارد خفیف‌تر، رنگ پوست به حالت تیره در می‌آید. کمبود جدی آب در لابه‌لای سلول‌های پوست لب و خشک شدن پوست پشت پلک از اثرات منفی دوران قاعدگی است. از طرفی، حساسیت پوست در دوران قاعدگی بیشتر از هر زمان دیگری است و نمی‌توان به هر صورتی آرایش کنیم. حال سوال اینجا است که چگونه زیبایی اغواکننده‌ پوست‌مان را در این حالت داشته باشیم. پاسخ‌ این سوال پرتکرار را در ادامه خواهیم داد.

مرحله به مرحله آرایش کردن صورت در دوران قاعدگی

میکاپ صورت در دوران قاعدگی از آن جهت مناسب است که کدر بودن پوست‌تان برجسته نباشد. علت اصلی کدر بودن پوست صورت در دوران قاعدگی، خشک شدن پوست و از دست دادن مقدار زیادی از ویتامین‌های ضروری می‌باشد. کرم‌های آبرسان که باعث احیاء پوست می‌شوند، جزو ضروری‌ترین لوازم آرایشی و بهداشتی هستند که در این دوران بخصوص باید استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید ساعت‌های زیادی را در زیر آفتاب باشید، استفاده از کرم ضد آفتاب دور چشم ضروری است. اگر هم می‌خواهید یک میکاپ ملایم در محیط خانه داشته باشید، کرم ضد آفتاب دور چشم می‌تواند تیرگی‌ها و سیاهی‌های پوست دور چشم را به طور کامل رفع کند. نوع رژ لب و حتی ریملی که در دوران قاعدگی انتخاب می‌کنید، متفاوت است که به طور کامل به این موارد مهم اشاره می‌کنیم.

آموزش آرایش در دوران قاعدگی-خانومی

پس از شستشوی صورت، مرطوب کننده بزنید

شستشوی صورت در دوران قاعدگی به معنای واقعی، پوست را سرحال می‌کند. پیش از شروع کردن به میکاپ در دوران قاعدگی، لازم است صورت خود را با آب سرد به طور کامل شستشو دهید. شستشوی صورت با آب سرد موجب می‌شود تا پوست سفت شود و حالت شل شدگی نداشته باشد. بعد از اینکه قطرات آب از روی صورت محو شدند، انگشت‌تان را به کرم‌های مرطوب کننده آغشته کنید و با انگشت‌تان، تمامی نواحی پوست خود را به آرامی ماساژ دهید. برای این کار از پایین چانه شروع کنید تا گونه‌ها ادامه دهید. در ناحیه چانه، ماساژ دادن شما باید به صورتی باشد که تمامی پوست این ناحیه را پوشش بدهد. لطیف کردن پوست ناحیه چانه در هنگام قاعدگی، اولین هدف ما از میکاپ کردن است. در ناحیه اطراف گونه‌ها، ماساژ دادن باید به صورت دورانی و حلقوی باشد. ماساژ دادن پوست ناحیه پیشانی، آخرین مرحله برای آماده کردن صورت پیش از مصرف کرم‌پودر و رژ لب است.

آرایش در زمان قاعدگی-خانومی

کرم‌ پودر بزنید و التهابات پوست را کمرنگ‌تر کنید

قاعدگی یک بازه زمانی است که ظاهر پوست بسیار خسته می‌باشد و التهابات پوستی در زمان قاعدگی به صورت جوش‌های برآمده و قرمزرنگ ظاهر می‌شوند. کرم ‌پودرهای مایع با قدرت پوشانندگی بالایی که دارند، جوش‌های صورتی و قرمزرنگ را محو می‌کنند. کرم‌ پودرهای فشرده و جامد در دوران قاعدگی، اثرات بخصوص خود را ندارند؛ چرا که حالت فلسی پوست اجازه نمی‌دهد ذرات کرم‌ پودر به صورت واضح و شفاف جلوه کنند. چون پوست در دوران قاعدگی حساس‌تر است، کرم ‌پودرهایی که درجه SPF دارند، مانع از صدمه دیدن پوست در برابر اشعه آفتاب می‌شوند.

در رابطه با میکاپ پوست دور چشم در دوران قاعدگی بهتر است از کانسیلرهای روشن استفاده کنید. انتخاب کانسیلرهای روشن برای پوست دور چشم باعث می‌شود که میکاپ صورت یکدست باشد و اثر منفی سیاهی‌های پوست دور چشم در قاعدگی از بین برود. برای جلوه کردن اثرات کانسیلر از نوک انگشتان خود کمک بگیرید و کانسیلر را به آرامی بر روی پوست دور چشم خود پخش کنید.

چگونه در عادت ماهانه آرایش کنیم؟-خانومی

با انتخاب رژگونه و رژ لب، صورت‌تان را دلبر کنید

آرایش لایت بهترین راه برای محو کردن تیرگی‌های پوست در دوران قاعدگی است. رژ گونه و رژ لبی را که برای داشتن میکاپ هایلایت انتخاب می‌کنید، بهتر است 3 درجه با هم تفاوت داشته باشند. یعنی اگر رژ لب شما قرمز روشن است، از رژگونه هلویی یا صورتی قرمز کم‌ حال استفاده کنید. یک انتخاب دیگر هم دارید. پیش از کشیدن رژ لب لازم است فرم لب‌های خود را با مداد خط لب پررنگ‌تری مشخص کنید و به هنگام استفاده، بی‌جهت رژ لب را نچرخانید. شما می‌توانید از رژ لب‌ کالباسی استفاده کنید و سپس، هاله‌ای از رژگونه کرمی براق را بر روی گونه‌های خود پخش کنید.

میکاپ در زمان قاعدگی-خانومی

سایه چشم روشن و خط چشم نازک، میکاپ شما را جذاب‌تر می‌کند

آخرین و حساس‌ترین مرحله برای داشتن یک میکاپ لایت، پخش کردن سایه چشم و کشیدن یک خط چشم نازک است. سایه چشم با رنگ‌هایی نظیر کالباسی اکلیلی یا کرم مات باعث می‌شود که رنگ تیره پلک شما محو شود و به کلی میکاپ چشمان شما را تغییر پیدا کند. پس از پخش کردن سایه چشم بر روی پلک، نوبت به خط چشم می‌رسد. زمانی که خط چشم شما ظریف باشد، تورم و پف چشم کاهش پیدا می‌کند و به همین خاطر، آرایش شما نچرال خواهد بود. یادتان نرود که ریمل‌هایی را انتخاب کنید که پرپشت کننده باشند. چون ریمل‌ پرپشت‌ کننده می‌توانند تعداد مژه‌هایی را که از دست رفته‌اند، جبران کنند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا