اخبار سلامتی و زیباییبهداشت و سلامت

چگونه ثابت شد که ضدآفتاب از پیری پوست جلوگیری میکند؟

چرا میگوییم کرم ضدآفتاب از پیری پوست جلوگیری میکند؟

این روزها ضرورت مصرف ضدآفتاب بر کسی پوشیده نیست. مطالب بسیار متنوع و کاربردی در زمینه ضدآفتاب در مجله اینترنتی خانومی منتشر کردیم. پیشنهاد میکنیم هرآنچه که باید درباره آفتاب و ضدآفتاب بدانیدرا حتما مطالعه کنید.

مصرف ضدآفتاب یکی از ضروریات مراقبت از پوست است. پزشکان همیشه تاکید زیادی در مصرف این محصول محافظتی داشته اند. اما آیا میدانید این تاکید زیاد از کجا ناشی می شود؟ اولین بار چه کسی مصرف و عدم مصرف ضدآفتاب را مقایسه کرد؟ در این مطلب آزمایشی که ضرورت مصرف این محصول را اثبات میکند در قالب داستانی کوتاه بیان میکنیم که خالی از لطف نیست.

نکته های مصرف صحیح ضدآفتاب

آزمایشی برای اثبات ضرورت مصرف ضدآفتاب

محققان استرالیایی 903 بزرگسال زیر سن 55 سال که میانگین سنی آنها ​​39 سال بود را به دو گروه تقسیم کردند. از یک گروه خواسته شد تا کرم های محافظتی SPF 20 یا بیشتر در سر، گردن، دست ها و بازوهای خود هر روز صبح، بعد از هر حمام یا دوش، پس از گذراندن چند ساعت در آفتاب و بعد از تعریق شدید استفاده کنند. دیگر شرکت کنندگان می توانند کرم های ضد آفتاب را هر وقت که دوست داشتند، استفاده کنند.

axe m

متخصصین پوست تصاویر پوست در پشت دست و صورت همه افرد را در آغاز مطالعه و دوباره در پایان، چهار سال و نیم بعد بررسی کردند. نتایج تحقیق نشان داد که نشانه های پیری پوست (شامل چروک، شلی و لک) در اعضای گروهی که ضدآفتاب را بطور منظم استفاده می کردند، 24٪ کمتر از نسبت به گروهی که نامنظم و در زمانهای دلخواه ضدآفتاب مصرف میکردند بود. تازه این در حالی بود که گروه دوم یعنی گروهی که ضدآفتاب را گاه و بیگاه مصرف میکردند اذعان داشتند حداقل هفته ای چهار بار ضدآفتاب مصرف میکردند. تصور کنید اگر آنها در این مدت اصلا از ضدآفتاب استفاده نمیکردند، چه نتیجه ای حاصل می شد!!

 

axe m

 

نتیجه آزمایش و انتشار آن

پس از آن متخصصین پوست از نتایج حاصل از پژوهش استرالیایی به سرعت در همه رسانه ها اعلام کردند که استفاده منظم از ضدآفتاب برای تمامی سنین ضروی است و اعلام داشتند که استفاده منظم یعنی در هر شرایط آب و هوایی (چه آفتابی، چه ابری و …) از ضدآفتاب استفاده شود و هر دو ساعت یکبار تمدید شود.

تحقیقات متخصصین استرالیایی از سال های 1992-1996 جمع آوری شد. پس از آن شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی فرمولهای متنوعی را برای انواع این نوع کرم محافظتی به بازار عرضه کردند و خوشبختانه در سالهای اخیر تعداد زیادی از کرم های خوب و با پارامترهای محافظتی مناسب در بازار برای هر نوع پوستی موجود است.  فقط کاقیست از استفاده منظم از آنها غافل نشوید.

اگر شما تجربه استفاده از این محصول را دارید، در زیر همین مطلب در بخش نظرات، تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

4 نکته اساسی در مورد روش مصرف صحیح ضدآفتاب

انتخاب کرم محافظتی یک طرف، نحوه مصرف صحیح آن طرف دیگر است که اگر درست رعایت نشود، آسیب های جبران ناپذیری برای پوست می آورد.

در اینجا به روش مصرف صحیح کرم های محافظت از آفتاب می پردازیم:

1- مقدار مصرف در هر بار نباید کمتر از 2 بند انگشت باشد

2- هر دو ساعت یکبار تمدید شود

3- روی پوست تمیز استفاده شود

4- بیست دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن بر روی صورت استعمال کنید.

این نکات را درست رعایت تا کمترین آسیب پوستی را از آفتاب داشته باشید. مصرف کرم محافظت از آفتاب تابستان و زمستان ندارد. در تمام طول سال مصرف آن را جدی بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا