مراقبت از پوست

برنز کنیم یا اتوبرنز بزنیم؟

برنزه شدن چه آسان!!

با شروع فصل تابستان تب و تاب برنزه شدن عده بسیاری را به استخرهای رو باز و دستگاه‌های سولاریوم می‌کشاند. حتما می‌دانید استفاده از روش‌های سولاریوم یا آفتاب گرفتن شدید خطراتی چون سرطان پوست، لک و چروک و پیری زودرس به همراه دارد.

اتوبرنز چیست؟-خانومی

محصولات اتوبرنز راهی ساده برای برنزه شدن پوست

به گفته متخصصین پوست،از نظر علمی  تنها شیوه بی خطر برنزه کردن پوست استفاده از کِرِم‌های اتوبرنزه است که به وسیله کارخانه‌‌های سازنده مواد آرایشی و بهداشتی معتبر ساخته می‌شوند و دوام قابل قبولی دارند. بسیاری از این اتو برنزها حتی SPF هم دارند، به پوست آسیب نمی‌زنند، و می‌توانند رنگ زیبا و یکنواختی روی پوست ایجاد کنند. این اتو برنزها که به راحتی کار برنزه شدن پوست را انجام می‌دهند، به شکل‌های مختلف نیز موجود هستند: ژل، لوسیون و اسپری.

روش های برنزه شدن-خانومی

برنزه شدن بی دردسر!

استفاده از محصولات اتوبرنز، بی خطرترین و راحت‌ترین راه برای زیبایی و تیره شدن پوست است. برای بهره‌گیری بهتر از محصولات اتوبرنز، باید مواردی را رعایت کنید. قبل از استفاده از محصولات اتوبرنز این نکات را رعایت کنید:

1- بدون مو

24ساعت پیش از استفاده از این محصولات موهای بدن خود را بزنید.

2- لایه برداری

پوستتان را با کرم‌های لایه‌بردار، تمیز و لایه‌برداری کنید تا پس از اتمام کار پوست خوش‌رنگ‌تر ‌شود و هم برنزگی پوست مدت طولانی‌تری باقی بماند.

3- پوست خشک

قبل از مالیدن اتو برنز روی پوست حتماً پوستتان باید كاملاً خشك باشد. اگر پوستتان رطوبت داشته باشد، ماده اتوبرنز خوب اثر نخواهد كرد.

4- دستکش

هنگام استفاده از اتو برنز بهتر است از یك جفت دستكش جراحی، ترجیحاً لاتكس، استفاده كنید تا روی دستتان لك نیفتد.

5- جهت کرم زدن برای برنزه شدن زیبا مهم است

سعی كنید كرم را رو به بالا روی پوست بمالید، به جز در قسمت سینه. در قسمت سینه بهتر است كرم را افقی بمالید تا پوشش بهتری بدهد. روی مفاصل، مثل زانو و آرنج مقدار كمتری از ماده اتوبرنز بمالید تا بیش از حد سیاه نشوند.

6- دوش نگیرید

تا شش ساعت پس از مالیدن این کرم‌ها و برنزه شدن به پوست‌تان دوش نگیرید، ورزش نکنید تا عرق نکنید و به استخر نروید. انجام این کارها، باعث پاک شدن کرم از روی پوست‌تان می شود.

7- تکرار

برای رسیدن به رنگ پوست موردنظر و مطلوب، هرروز از برنزه کننده استفاده کنید.

8- زمان دهید

20 تا 25 دقیقه صبر كنید و بعد خواهید دید كه انگار روزهاست كه آفتاب می‌گیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا