برند ها و محصولاتمراقبت از پوست

بررسی محصول | کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی پوست نرمال و خشک لافارر

وجود خورشید برای ادامه‌ حیات تمام موجودات ضروری است، پس چرا ما انسان‌ها همچنان‌که نور آفتاب به ما زندگی ‌می‌بخشد و ما از تابیدن آن بر صورتمان لذت می‌بریم، باید از خود در مقابل آن محافظت هم کنیم مخصوصا از پوستمان؟ پس خوب است تا اندازه‌ایی خورشیدمان را بیشتر بشناسیم.

خورشید ستاره‌ایی است کروی شکل که ۵ میلیارد سال از عمرش می‌گذرد. طی فرایندی از هسته خورشید، انرژی زیادی به سمت بیرون تابانده می‌شود که باعث درخشندگی‌اش می‌شود و تمام اجسام آسمانی منظومه شمسی و تمام موجودات مانند ما انسان‌ها را از گرمایش و درخشندگی‌اش‌ انرژی می‌دهد.

اما آیا تمام این انرژی می‌تواند برای ما مفید باشد؟ جالب است بدانید، انرژی که در مرکز خورشید شکل می‌گیرد تا به سطح خورشید برسد شاید چیزی نزدیک به ۲ میلیون سال طول بکشد و همان نور و گرمایی که این همه زمان برده تا به سطح آن برسد، تنها بعد از ۸ دقیقه به زمین می‌رسد. پس خورشید این غول سرخ، در کمترین زمان می‌تواند همه به ما زندگی ببخشد و هم آسیب برساند.

ما می‌خواهیم لذت بیشتری از نور آفتاب ببریم، پس نظرتان چیست تا بدانیم چگونه در مقابل آن نیز از خودمان محافظت کنیم؟

کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی پوست نرمال و خشک لافارر

چه قسمت‌هایی از بدنمان بیشتر در معرض آسیب است؟

پوست صورت چون در معرض مستقیم نور آفتاب قرار می‌گیرد بیشترین آسیب را می‌بیند، مخصوصا نوک بینی و ناحیه لب نیز  به محافظت بیشتری نیاز دارند، بعد پشت گردن، دست‌ها و پاها زمانی که در معرض مستقیم نور قرار می‌گیرند.

چه زمان‌هایی پوستمان آسیب بیشتری می‌بیند؟

هنگامی که در روزهای تابستانی بیرون می‌رویم پوستمان در معرض آسیب قرار می‌گیرد، همین‌طور در روزهای ابری پاییزی، چرا که اشعه‌های خورشید از ابر، رطوبت و مه نیز عبور می‌کنند. همین‌طور در مناطق برفی، ساحل‌ها و بیابان‌ها نیز درصد بالایی از نور خورشید منعکس می‌شود. همچنین در مکان‌های مرتفع، پوست ما بیشتر در معرض اشعه ماورا بنفش قرار می‌گیرد، چرا که از ضخامت جو کم می‌شود.

پس موافقید تا بیشتر از این پوستمان آسیب ندیده به دنبال راه حل مناسب باشیم؟

چگونه از پوستمان در مقابل نور محافظت کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید بهترین نوع محافظت از پوست استفاده مدام از کرم ضدآفتاب است و برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی، سرطان پوست و دیگر آسیب‌های احتمالی ناشی از تابیدن مستقیم نور خورشید، استفاده از آن برای ما ضروری است. کرم‌های ضد‌آفتاب‌ از پوستمان محافظت می‌کنند، اما یادمان باشد که به صورت مرتب، یعنی حداقل هر دو ساعت یک‌بار باید آن را روی پوست خود تمدید کنیم تا اثرش کم نشود.

راه‌های مکمل دیگری در کنار استفاده از ضدآفتاب نیز برای محافظت از پوستمان وجود دارد، به طور مثال سعی کنیم که عینک آفتابی داشته باشیم، کلاه یا سربند استفاده کنیم، لباس‌های راحت و آستین بلند بپوشیم. بهتر است که بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیریم. در طول روز آب زیاد بنوشیم و خیلی کارهای دیگری که می‌توانیم تا اندازه زیادی از خود و پوستمان محافظت بیشتری کنیم. در ضمن فراموش نکنیم پوست ما هر رنگی که باشد، نیاز به استفاده از کرم ضدآفتاب دارد.

خب کم‌کم داریم به اصل مطلب نزدیک می‌شویم!

مطلب پیشنهادی: معرفی ۱۰ محصول پرفروش خانومی

از چه کرم ضدآفتابی استفاده کنیم؟

مستقیم می‌رویم سر اصل موضوع: اگر پوست خشک یا معمولی دارید، کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی پوست خشک و نرمال «لافارر» را پیشنهاد می‌کنیم. ضد آفتاب و ضد لک رنگی لافارر با دارا بودن SPF 40 برای پوست خشک و معمولی عرضه شده است. درجه اس پی اف نشان می‌دهد شما تا چه اندازه می‌توانید زیر نور آفتاب بمانید. SPF 40  یعنی می‌توانیم ۱۴۰ دقیقه از پوستمان در مقابل نور خورشید محافظت کنیم. توصیه می‌کنیم ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از در معرض نور قرار گرفتن، حتما کرم ضد آفتاب را به مدت یک دقیقه به روی پوست خود بمالید تا فرصت نفوذ کامل به منافذ پوستتان را داشته باشد، تا هم از پوست در برابر نور خورشید محافظت کرده و هم از ایجاد قرمزی و حساسیت پوست جلوگیری ‌کند. این کرم برای شمایی که پوست خشک دارید، بسیار مناسب است چرا که پوستتان را عمیقاً آبرسانی می‌کند و همین‌طور به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند و از ایجاد آکنه و لک نیز جلوگیری می‌کند.

این ضد آفتاب حاوی عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا، پاپایا و گواوا است که در کاهش تولید رنگدانه ملانین موثر بوده و علاوه بر ممانعت از بروز لک، به رفع لک‌های پوستی نیز کمک می‌کند. استفاده از مواد موثر تخصصی کنترل‌کننده چربی که شامل عصاره چوب درخت انانتیا کلرانتا و زینک پی سی آ هستند، علاوه بر کاهش ترشح چربی، از بروز آکنه و مات‌کنندگی پوست نیز جلوگیری می‌کنند. دیگر مواد موثر این محصول مانند آلوئه‌ورا، سدیم‌هیالورونات، سدیم‌لاکتات و اوره نیز، در حفظ رطوبت و کند کردن روند پیری پوست نقش مهمی دارند. این کرم‌ها با بافتی سبک و جذب بسیار سریع، در برابر اشعه های مضر UV-A و  UV-B  به خوبی از پوست محافظت می‌کنند.

و در آخر وقتی کرم ضد آفتاب لافارر رنگی وجود دارد، بنظرتان بهتر نیست به‌ جای استفاده از کرم پودر، تنها از کرم رنگی ضد آفتاب استفاده کنیم؟ کرم‌های رنگی ضد آفتاب رنگی لافارر هیچ تفاوتی با کرم‌های بدون رنگ آن ندارد، همان تاثیرگذاری را دارند و همان‌قدر از پوستمان محافظت می‌کنند. با این تفاوت که ظاهری که مد نظرتان هست را نیز به دست می‌آورید. در واقع یک تیر و دو نشان!

بنظر شما مارک لافارر چقدر قدمت دارد؟ دانستتن آن قطعا به اعتماد و انتخاب ما کمک بیشتری می‌کند!

کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی پوست نرمال و خشک لافارر

تاریخچه‌ایی از برند لافارر

محصولات تخصصی لافارر به پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و بهره‌گیری از دانش روز اروپا وتوان علمی متخصصین این رشته در پاییز سال ۱۳۸۸ در شرکت لابراتوارهای بین المللی وتحقیقاتی دکتر کامکار در ایران و پس از طی مراحل مختلف کیفی و تست‌ها و بررسی‌های کلینیکی در لابراتوارهای ایران، جهت رفع مسائل و نیازهای مصرف‌کنندگان عرضه شد. محصولات لافارر را می‌توان به چهار دسته‌ تقسیم‌بندی کرد: مراقبت از پوست، مراقبت از مو، تسکین درد و بهداشت شخصی.

 ما ضدِّ آفتاب نیستیم!

استفاده از ضد آفتاب در زیر درخشش آفتاب معنا دارد، اگر خورشیدی نباشد نه حیاتی وجود دارد و نه نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب خواهیم داشت. در آخر از یاد نبریم که همواره چرخ گردون می‌چرخد و ما تاریکی و روشنایی‌های زیادی را تجربه می‌کنیم و یاد می‌گیریم که چگونه در میانه تاریکی و روشنایی هم لذت ببریم و هم آسیبی به خود وارد نکنیم. پس همان‌طور که استفاده از کرم ضد آفتاب یک امر مهم است، مشورت کردن با متخصص و مطالعه روی محصول قبل از استفاده از آن نیز ضروری است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا