آرایشآرایش چشم

ترفندهای آرایش چشم دودی مناسب فصل پاییز

ترفندهای آرایش چشم دودی مناسب فصل پاییز خصوصا در سال‌های اخیر که تمامی افراد درگیر ویروس کرونا و استفاده از ماسک هستند، برای بانوان بسیار ضروری است زیرا به واسطه این آرایش چشم می‌توانند حتی با استفاده از ماسک نیز بر جذابیت و زیبایی چهره‌ خود بیفزایند. چشم‌ها یکی از نواحی برجسته و جذاب صورت است و حتی بانوانی که تمایلی به آرایش کامل روزانه ندارند، از خط چشم استفاده می‌کنند. در ابتدا می‌خواهیم به جذابترین آرایش چشم مناسب فصل پاییز بپردازیم تا بانوان با ایده گرفتن از آن جذابیت استایل خود را در این فصل افزایش دهند. همچنین همزمان با آموزش این سایه چشم به ترفند‌های آرایش چشم دودی مناسب فصل پاییز می‌پردازیم.

ترفندهای-آرایش-چشم-در-فصل-پاییزpng

ترند آرایش چشم مناسب فصل پاییز سال 2021

یکی از ترند آرایش چشم مناسب فصل پاییز که چندین سال پیش هم طرفداران بسیاری داشت، آرایش چشم دودی است. آرایش چشم دودی در ابتدا ساده به نظر می‌رسد اما هنگام انجام دادن ممکن است مشکل ساز شود.

چگونه آرایش چشم دودی انجام دهیم؟

ترفند شماره 1: اقداماتی که لازم است قبل از شروع آرایش چشم دودی مناسب فصل پاییز انجام دهیم:

استفاده از پرایمر

حتما قبل از شروع آرایش چشم دودی مناسب فصل پاییز از یک پرایمر صورت استفاده کنید. این محصول به شما کمک خواهد کرد تا آرایش چشمتان با دوام‌تر باشد و هنگام بارش باران و وزش باد دفرمه نشود و همچنین خطوط ریز اطراف چشمتان را از بین خواهد برد و آرایش صاف و یکدستی برایتان ایجاد خواهد کرد. در صورتی که پرایمر دور چشم منتخب شما حاوی SPF باشد، از پیری زودرس و افزایش چروک و سیاهی دور چشم جلوگیری می‌کنید.

استفاده از کانسیلر

پس آنکه پرایمر به خوبی جذب پوستتان شد، از کانسیلر باکیفیت استفاده کنید تا پلکتان برای آرایش چشم دودی در فصل پاییز مانند یک بوم سفید برای نقاشی باشد. علاوه بر این استفاده از کانسیلر سبب ماندگاری بیشتر سایه و همچنین بهتر به نظر رسیدن رنگ‌ها خواهد شد.


خرید سایه چشم از فروشگاه اینترنتی خانومی


ترفند شماره 2: مرز سایه خود را با این روش ها مشخص کنید

برای آنکه آرایش چشم ما در فصل پاییز مرتب و زیبا به نظر برسد حتما باید مرز پلک با ابرو و استخوان گیج‌گاه مشخص شود.

استفاده از چسب نواری کاغذی (مبتدی)

می‌توانید پیش از شروع آرایش چشم دودی از چسب کاغذ برای جدا کردن این مرز استفاده کنید. لازم است تنها در امتداد خط مژه به صورت اریب و متقارن، از چسب کاغذی استفاده کنید.

+این کار به خصوص برای افرادی که مبتدی هستند بسیار مناسب است.

استفاده از انتهای براش

اگر از مهارت بیشتری در آرایش برخوردارید، برای مشخص کردن مرز سایه می‌توانید از انتهای براش استفاده کنید، بدین شکل که شما انتهای براش را مانند پارت قبل به صورت اریب قرار میدهید و با استفاده از یک سایه پایه و نود آن را مشخص می‌کنید.

استفاده-از-براش-نرم-و-متراکم-در-آرایش-چشم

شروع انجام سایه چشم دودی

بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، سایه چشم دودی تنها از یک رنگ سایه تشکیل نشده است و ایجاد رنگ‌های گوناگون سایه در آرایش چشم دودی به شما کمک خواهد کرد تا بعدهای آن نمایان شود. شاید به نظر عجیب بیاید اما این بعدها باعث عمیق و کشیده به نظر رسیدن چشم‌ها و جذابیت این سایه خواهد شد. در اصل شما از یک سایه تیره (معمولا مشکی) شیب ایجاد کرده و آن را محو می‌کنید.

ترفند شماره 3: نکات مهم و ریز در مورد سایه چشم را بدانید

3 نکته که قبل از شروع آرایش چشم دودی باید بدانید:

  1. همیشه تاریک ترین نقطه را در خط مژه حفظ کنید. این عمل واقعا آرایش را مدرن و تازه نگه می‌دارد و اطمینان می‌دهد که توجه بیشتری را به چشم نسبت به آرایش جلب می‌کند.
  2. بیش از 3 سایه و یک خط چشم استفاده کنید تا چشمان شما درشت تر دیده شود.
  3. محو کردن در آرایش چشم دودی بسیار مهم است. استفاده از براش آرایشی نرم و متراکم برای به دست آوردن این ترکیب بسیار مهم هستند. وقتی صحبت از آرایش چشم دودی می‌شود، مهم نیست که چقدر تیره باشد و یا از چه رنگ‌های سایه استفاده می‌کنید، مهم این است که چقدر می‌توانید خط و سایه را با هم ترکیب کنید. این همان چیزی است که به آن ظاهر دل انگیز می‌بخشد.

چگونه می‌توان یک سایه چشم دودی کلاسیک ایجاد کرد؟

با استفاده از سایه‌ای با رنگ متوسط ​​در سراسر پلک برای بیس شروع کنید. برای ایجاد یک پایه دودی ظریف، از رنگ های خاکستری، قهوه‌ای نود، رنگ‌های قهوه‌ای گرم و… استفاده کنید.

خط سیاهی را در امتداد خط مژه ها بمالید، مطمئن شوید که قسمت‌های خالی بین پلک را می‌پوشانید و رنگ را بین آن‌ها قرار می‌دهد تا ظاهری یکنواخت داشته باشد. برای سهولت استفاده، از حالت ژلی و یا مدادی استفاده کنید، اگر محصول مناسبی را نمی‌شناسید، محصولات زیر می‌تواند برای شما مفید باشد:

آرایش-چشم-در-فصل-پاییز

این محصولات بسیار ماندگار است و به شما اطمینان می‌دهد تمام طول روز بدون دفرمه شدن بر روی پلک شما باقی خواهد ماند.

سایه ای با رنگ تیره مانند اسپرسویی، زغالی یا دودی روی خط بکشید و تا مرز مشخص شده ادامه دهید و آن را با سایه بیس ترکیب کنید. در امتداد خط مژه پایینی با فشار ملایم برس روی ریشه مژه‌های پایینی بمالید. سپس از یک سایه شاین دار طلایی، بژ، نارنجی یا عنابی استفاده کنید و روی میانه پلک بالا قرار دهید. در نهایت، می توانید با انگشت خود یا یک براش کوچک از هایلایتر درخشان برای ابتدای پلک خود استفاده کنید، تا جلوه‌ای شیک و جذاب به آن بدهد.

این سایه نیاز به خط چشم ندارد زیرا کشیده بودن چشم به وسیله سایر لوازم آرایشی مانند سایه چشم، مداد چشم و… انجام شده است اما می‌توانید از ریمل اورجینال و باکیفیت برای حجم دهی مژه‌هایتان استفاده کنید. در صورتی که قرار است از ریمل استفاده کنید، توجه داشته باشید تا اپلیکاتور آن تمامی مژه‌هایتان را در بر بگیرد.

برای ثابت ماندن آرایش چشم دودی در فصل پاییز لازم است در انتها نیز از اسپری فیکساتور استفاده کرده :

آن را در فاصله 25 سانتی متری از صورت خود و چشم‌ها قرار دهید و سپس چشم‌هایتان را بسته و آن را اسپری کنید تا غبارهای آن بر روی پلک شما قرار گیرد.

آرایش چشم دودی به عنوان جذابترین آرایش چشم در فصل پاییز سال 2021 انتخاب شد و اکنون بسیاری از بانوان که به دنبال طرح‌های جسورانه هستند از آن استفاده می‌کنند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا