مراقبت از پوست

اهمیت مراقبت های روزانه پوست

پوست سالم مراقبت می خواهد. نمی توان پوست را به حال خود رها کرد و انتظار داشت که پوستی سالم و زیبا داشته باشیم. در مطالب پیشین درباره مراقبت از پوست چرب و همچنین درباره مراقبت از پوست خشکمطالبی بسیار کاربردی ارائه کردیم. در این مطلب اصول کلی مراقبت های روزانه پوست را به زبان ساده بیان می کنیم.

عادت های مراقبت روزانه از پوستت ضروری هستند چراکه در تمام طول سال این حق شماست که دارای چهره ای شاداب با پوستی جوان شفاف داشته باشید. همچنین با پیشگیری از پیری پوست ،میتوانید سن پوستتان را تا سال های میانسالی و پیری عمرتان، جوان تر نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: مراقبت از پوست در دهه سنی 20 تا 30 سالگی

مراقبت های روزانه پوست

مراقبت روزانه از پوست هم باید از درون و هم باید از بیرون صورت گیرد. در اینجا بطور کلی آنها را بیان میکنیم:

1- محصولات مراقبت از پوست متناسب با نوع پوست

برای درمان و مراقبت ازپوست قطعا لازم است که شناخت درستی ازخرید محصولات مرتبط به نوع پوستتان داشته باشید.   مثلا برای پوست خشک باید الزاما از محصولات مرتبط با نوع پوستتان استفاده کنید و برای پوست چرب نیز همینطور. اگر اینطور نباشد و در هنگام خرید محصول به نوع پوستتان توجه نکنید، عواقب نامناسبی برایتان دارد.

 

ax m

 

به طور مثال اگر کرم پودر مخصوص  پوست خشک را بر روی  پوست  چرب استفاده  کنید ،پوستتان  دچار جوش های ریز و  کرم  پودر روی پوستتان ماسیده خواهد  شد . البته به  یاد داشته باشید که نوع  پوست شما ممکن  است بر اثر استرس، تغییرات شرایط آب و هوایی  فصول، و هورمونی تغییر کند. به طور مثال هنگام دوران قاعدگی بعضی از بانوان اظهار دارند که پوستشان چرب  یا بعضی دیگر پوستی خشک دارند. این امر کاملا طبیعی  است که رژیم مراقبتی از پوست و محصولاتی که صورت استفاده می کنید ممکن است روز به روز تغییر کند.

استفاده از محصولات متناسب پوست حتی شامل شوینده ها نیز می شود.

 

ax m

 

2- رعایت روتین مراقبت های روزانه پوست 

پس از شناخت صحیح نوع  پوستتان، محصولات آرایشی و بهداشتی را خریداری کرده و رژیم درمانی روزانه های خود را به طور صحیح آغاز نمایید. در ابتدا با شوینده و تونرهای مخصوص پوستتان را بشویید و سپس بر حسب  نیاز پوستتان در طول روز ازکرم های مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب را به طور مکرر فراموش نکنید، چرا که علاوه براینکه پیشگیری از پیری پوست و  بروز لک  های  صورت می کند، از سرطان  پوست  نیز درامان  خواهید بود .

 

ax m

 

استفاده هفتگی از ماسک های صورت کمک بسزایی در حفظ  لطافت و جوانی پوستتان خواهد داشت. ودر آخر هرگزشب ها با آرایش صورت نخوابید ،حتی اگر خسته هستید و حوصله شستن صورتتان ندارید از شیر پاک  کن،تونر یا از دستمال  مرطوب های پاک  کننده آرایشی استفاده  کنید.

 

ax m

 

3- تغذیه سالم

اگر بهترین محصولات مراقبت از پوست را استفاده کنید اما تغذیه مناسبی نداشته باشید باز هم هیچ فایده ای ندارد. در روتین مراقبت های روزانه پوست حتما تغذیه سالم، شامل میوه ها و سبزیجات را بگنجانید. آبرسانی به پوست با سبزیجات بسیار موثر تر از محصولات آرایشی و بهداشتی است. ویتامین های مغذی پوست مانند ویتامین سی و ویتامین E هم باید از درون و هم از بیرون به پوست برسد. بنابراین از انواع میوه ها در طول روز استفاده کنید تا ویتامین های مورد نیاز بدن و پوستتان تامین شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا