آرایشآرایش صورتاخبار سلامتی و زیبایی

اگر بخواهیم چند کرم را باهم استفاده کنیم، ضدآفتاب چندمین کرم باشد؟

استفاده از ضد آفتاب یکی از مهم‌ترین اقدامات مراقبت از پوست است. مصرف ضدآفتاب زمستان و تابستان ندارد. باید در هر فصلی به مقدار کافی از ضدآفتاب استفاده کرد. مصرف هم‌زمان ضدآفتاب با دیگر کرم‌ها بسیار رایج است. در مقالات پیشین نکات مهمی درباره “هرآنچه باید درباره آفتاب و ضدآفتاب بدانید” بیان کردیم. همچنین ضدآفتاب‌های زیادی را نقد و بررسی کردیم که در بخش مقالات مرتبط در زیر همین مطلب می‌توانید آن‌ها را بخوانید.

بسیاری از افراد چندین کرم را در طول روز استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها را می‌خواهند در صبح دقیقا همان وقتی که باید از منزل بیرون بروند و ضدآفتاب بزنند، استفاده کنند و نمی‌دانند ترتیب استفاده از کرم‌ها باید به چه صورت باشد. در این مطلب بیان می‌کنیم که وقتی بخواهید چند کرم را هم‌زمان با ضدآفتاب مصرف کنید، ضدآفتاب دقیقا باید چندمین کرم باشد.

ترتیب زدن کرم‌های آرایشی و مراقبتی-خانومی

مصرف هم‌زمان ضدآفتاب و کرم‌های پوشاننده 

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به‌صورت روزانه از کرم‌های پوشاننده استفاده می‌کنید، مثلا عادت دارید وقتی به محل کار می‌روید، حتما از کرم‌پودر یا یک کرم پوشاننده استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از کرم پوشاننده و کرم پودر به‌طور جداگانه از کرم‌های ضدآفتاب رنگی یا کرم‌های الفبایی که حاوی SPF بیشتر از 25 داشته باشند استفاده کنید.

اگر به هر دلیلی تمایل دارید از کرم محافظتی و کرم پوشاننده به‌طور جداگانه استفاده کنید، ابتدا کرم پوشاننده را بر روی پوستتان بزنید، 10 دقیقه صبر کنید تا کامل جذب و خشک شود. سپس از کرم پوشاننده استفاده کنید.

مصرف هم‌زمان ضدآفتاب و  کرم‌های مرطوب کننده یا مغذی 

افرادی که پوست خشک یا دهیدراته‌ای دارند و باید مرتب آبرسان استفاده کنند، یا افرادی که سن آن‌ها بیشتز از 35 سال است و کرم‌های ضدچروک جزو روتین کرم‌های مصرفی روزانه  آن‌هاست، باید حداقل 10 دقیقه قبل از مصرف کرم محافظتی، از کرم مرطوب کننده، آبرسان، ویتامینه یا ضدچروک خود استفاده کنند. باید فرصت دهند تا کرم اول به‌طور کامل جذب شود، سپس از ضدآفتاب استفاده کنند.

ضدآفتاب خوب-خانومی

مصرف هم‌زمان ضدآفتاب، پرایمر و کرم پوشاننده

اگر دارای منافذ باز هستید و عادت به مصرف روزانه پرایمر دارید، بهتر است از پرایمرهای آبرسان استفاده کنید. در مقالات پیشین “چگونه پرایمر انتخاب کنیم؟” درباره انواع پرایمرها توضیح دادیم.

پرایمرهای مخملی

پرایمرهای مخملی که سیلیکون در آن‌ها استفاده شده است، درست است که بعد از مصرف کرم‌پودر پوشش بهتری به پوست می‌دهند و پوست را یکدست‌تر می‌کنند و منافذ را بیشتر می‌بندد اما فرمول آن با ضدآفتاب‌های اویل این واتر (Oil in Water) همخوانی ندارد. اکثر ضدآفتاب‌های موجود در بازار اویل این واتر هستند (به غیر از مینرال‌ها و برخی دیگر)

برای مصرف هم‌زمان ضدآفتاب ، پرایمر و کرم پوشاننده، ابتدا پرایمر را بر روی صورت تمیز بزنید. ترجیحا از پرایمرهای آبرسان استفاده کنید نه پرایمرهای مخملی. بعد از 10 دقیقه، از کرم محافظتی از آفتاب استفاده کنید و باز هم حدود 10 دقیقه صبر کنید. پس از جذب کامل می‌توانید از کرم پوشاننده استفاده کنید.

مصرف ضدآفتاب با کرم های درمانی-خانومی

مصرف هم‌زمان ضدآفتاب و کرم‌های درمانی 

اگر از کرم‌های درمانی مانند کرم‌های درمان جوش و درمان لک استفاده می‌کنید، آن‌ها را بر روی پوست تمیز بزنید و بعد از 10 دقیقه می‌توانید از کرم ضدآفتاب خود استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 3 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا