مراقبت از پوست

چرا باید از کرم ضد آفتاب تاتو استفاده کنیم؟

وقتی تاتو انجام می‌دهید پوست شما دچار التهاب، خشکی و قرمزی می‌شود و نیازمند مراقبت است. از آنجایی که جوهر تاتو یک ماده ثانویه و خاص در زیر پوست است، متقابلاً نحوه رفتار پوستی شما را هم تغییر خواهد داد. در واقع جوهر تاتو پاسخ ایمنی پوست شما را کاهش می‌دهد. بنابراین پوست نسبت به اشعه ماوراء بنفش و اثرات مضر قرار گرفتن در معرض نور خورشید حساس‌تر می‌شود. یکی از راه‌های محافظت، استفاده از کرم ضد آفتاب تاتو یا کرم‌های ضد آفتاب مناسب با کیفیت بالا است.

فراموشی استفاده از کرم ضد آفتاب مترادف با آفتاب سوختگی، آسیب‌های جدی پوست و حتی سرطان‌های پیشرفته در آینده است. فکر کنید پوست شما بر اثر تاتو حساس و ضعیف‌تر هم شده باشد، آن‌وقت این آسیب‌ها جدی‌تر هم خواهند شد.

دلیل اهمیت استفاده از ضد آفتاب روی تاتو

همان‌طور که می‌دانید خورشید دو نوع اشعه ماوراء بنفش (UV) UVA و UVB ساطع می‌کند. این اشعه‌های مضر کارهای مختلفی با پوست شما انجام می‌دهند و می‌توانند به روش‌های مختلف به تاتوی شما آسیب برسانند یا باعث تغییر رنگ تاتو شوند.. پس توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از تاتو بسیار مهم و اساسی است.

این محافظت در زمان برنزه کردن با تاتو بسیار مهم و با اهمیت است. کرم ضد آفتاب می‌تواند از آسیب اشعه های UVA و UVB به پوست شما و تأثیر آن بر ظاهر تاتو جلوگیری کند. اشعه‌ UVA نسبت به اشعه‌ UVB عمیق‌تر به پوست نفوذ می‌کند و باعث آسیب‌های طولانی‌تر می‌شود. این اشعه‌ها می‌توانند باعث پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک و افتادگی در نواحی تتو شده بدن شما شوند.

اشعه UVA همچنین می‌تواند باعث کم رنگ شدن تاتو شود. به گفته متخصصان تاتو، جوهرهای با رنگ روشن‌تر سریع‌تر از جوهرهای تیره‌تر محو می‌شوند. جوهرهای سفید و پاستلی نیز سریع‌تر از همه محو می‌شوند. اما حتی جوهرهای سیاه و خاکستری نیز در صورت عدم محافظت می‌توانند به مرور زمان محو شوند.

از طرفی دیگر اشعه‌های UVB در درجه اول مسئول ایجاد آسیب به لایه‌های فوقانی پوست هستند. در حقیقت پرتوهای UVB بیشترین عامل ایجاد آفتاب سوختگی هستند. به همین دلیل محافظت از تاتو در برابر خورشید بسیار مهم است زیرا پوست آفتاب سوخته می‌تواند آسیب زیادی به تاتو وارد کند، به خصوص اگر تاتوی شما جدید باشد.

تاثیر کرم ضد آفتاب روی تاتو

تاتوی تازه اساساً زخم‌های باز هستند و تا زمانی‌که بهبود نیافته‌اند، نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند. فراموش نکنید تاتوهای تازه که دچار آفتاب سوختگی می‌شوند ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابند.

حتی این پرتوها ممکن است باعث ایجاد خارش و تاول شوند. آفتاب سوختگی روی تاتوهای قدیمی نیز می‌تواند باعث آسیب‌های ماندگار شود. بنابراین یادتان نرود که قرار گرفتن در معرض مزمن UVB و آفتاب سوختگی ممکن است به مرور زمان به ظاهر تاتو آسیب برساند.

چطور از تتو در برابر آفتاب محافظت کنیم؟

فراموش نکنید اگر تاتوی تازه‌ای دارید، تا زمانی‌که به‌طور کامل بهبود نیابد، نمی‌توانید روی آن ضد آفتاب بزنید. در عوض تاتوی خود را با لباس‌های گشاد بپوشانید تا در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

همان‌طور که گفتیم تاتو تازه، زخم‌های باز هستند. از سمت دیگر می‌دانید که کرم‌های ضد آفتاب حاوی مواد شیمیایی و مواد معدنی هستند. این مواد می‌توانند پوست شما را بیشتر تحریک کنند. اما اگر تاتوی بهبود یافته دارید، استفاده از کرم ضد آفتاب کاملاً بی‌خطر و ضروری است.

راه های محافظت از تاتو در برابر آفتاب

انواع کرم ضد آفتاب و تاثیر آنها بر رنگ تاتو

به گفته متخصصان تاتو، ضد آفتاب‌هایی که به عنوان فرموله شده برای تاتو با انواع فلوییدها، اسپری‌ها و لوسیون‌ها تبلیغ و به بازار عرضه می‌شوند، کمی بهتر از ضد آفتاب‌های معمولی از تاتوی شما محافظت می‌کنند.

در حقیقت کرم‌های ضدآفتابی که برای تاتو به بازار عرضه می‌شوند، معمولاً حاوی موادی قوی‌تر از ضد آفتاب‌های معمولی هستند. بنابراین شاید بتوان گفت بهترین راه محافظت از پوست و تاتو استفاده از ضد آفتاب تاتو فاقد رنگ است.

اما به این نکته توجه کنید که اگر در ساحل یا استخرهای روباز قصد استفاده از این کرم‌های ضد آفتاب را دارید، بهتر است از کرم‌های ضد آفتاب واترپروف یا ضد آب استفاده کنید.

همچنین در انتخاب ضد آفتاب تاتو از یک ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر برای پوشاندن تاتوها و بقیه قسمت‌های بدن خود انتخاب کنید. اگر پوست شما به آفتاب حساس‌ است، SPF 50 یا بیشتر را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که از سوختگی جلوگیری می‌کند. شما را با چند نمونه از کرم ضد آفتاب مناسب تاتو آشنا می‌کنیم.

1. لوسیون ضد آفتاب بی رنگ رومینا

لوسیون ضد آفتاب spf 50 بدون رنگ رومینا از پوست آقایان به خوبی در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB محافظت می‌کند. این لوسیون فاقد چربی است و برای افرادی که دارای پوست چرب هستند، بسیار متناسب است. عصاره لیموی سبز، روغن مورینگا و چای سبز و آووکادو در این محصول از ایجاد چروک‌های پوستی جلوگیری می‌کند.

اگر تاتویی روی بدن دارید استفاده از این محصول را هرگز فراموش نکنید زیرا قدرت پوشانندگی این لوسیون از برخورد هر رادیکال آزادی به سطح پوست جلوگیری می‌کند.

همچنین در کنار این آیتم مهم این لوسیون ضد آفتاب تاتو، آکنه‌ها و جوش‌های پوستی را در حد بسیار زیادی درمان می‌کند. همچنین می‌توان از این محصول به عنوان کرم دور چشم نیز استفاده کرد که یک گزینه مهم و ایده‌آل برای این لوسیون به شمار می‌رود.

ضد آفتاب بی رنگ رومینا برای تاتو

خرید ضد آفتاب رومینا

2. کرم ضد آفتاب بدون رنگ مینرال سینره

کرم ضد آفتاب SPF30+ بدون رنگ مینرال سینره یک محصول باکیفیت است که از برخرود اشعه‌های مضر خورشیدی جلوگیری می‌کند. این محصول یک محصول ویژه برای افرادی است که روی بدن خود تاتو دارند.

کرم ضد آفتاب تاتو مینرال سینره دارای فرمولاسیون زینک اکساید و تیتانیوم دی اکساید است. این دو ماده جزء بهترین و در عین حال کم عارضه‌ترین ضد آفتاب‌های دنیا شناخته می‌شود.

خاصیتشان این است که پرتوهای فرابنفش خورشید را مانند سطح یک فیلتر آیینه‌ای منعکس می‌کنند و برخی اوقات به عنوان ضد آفتاب فیزیکی نیز معرفی می‌شوند. این فیلتر آیینه‌ای از مواد معدنی تشکیل شده‌اند که از پوست‌های حساس و دارای تاتو در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت می‌کند.

این محصول فاقد تست‌های حیوانی بوده و این روزها بسیار مورد توجه خریداران محصولات آرایشی و بهداشتی قرار گرفته است.

ضد آفتاب بدون رنگ سینره برای تاتو

خرید ضد آفتاب سینره

3. فلویید ضد آفتاب فاقد رنگ فتودرم مکس بایودرما

فلویید ضد آفتاب SPF 100 فاقد رنگ فتودرم مکس بایودرما یک محصول ضد آب بوده که نظر بسیاری از افراد دارای تاتوهای بدن را برای استفاده در استخر یا دریا به خود جلب کرده است.

این محصول دارای ترکیبات قوی است است که از هر چین و چروکی توسط نور خورشید بر روی پوست جلوگیری می‌کند. همچنین بافت فلوییدی این محصول باعث می‌شود در عین ماندگاری بالا، اثر چربی روی پوست باقی نماند. این محصول برای افراد با پوست‌های معمولی تا مختلط مناسب است.

ضد آفتاب بایودرما برای محافظت تاتو

خرید ضد آفتاب بایودرما

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا