مراقبت از پوست

مراقبت از پوست در آلودگی هوا + راهکارها و نکات

در هوای سرد پوست ممکن است رطوبت و چربی خودش را از دست بدهد. به همین خاطر  باید خیلی از پوست تان مراقبت کنید . پیشتر درباره نکات مراقبت از پوست چرب و همچنین درباره مراقبت از پوست در دهه 20 تا 30 سالگی مطالب بسیار کاربردی منتشر کردیم. اما این روزها که شاخص آلودگی هوا در وضعیت بسیار نا مناسبی قرار گرفته است. باید بدانیم راهکارهای مراقبت از پوست در آلودگی هوا چگونه است. چکار کنیم که این آلودگی هوا بر روی پوستمان تاثیر نامناسبی نداشته باشد.

 

اثرات عدم مراقبت از پوست در آلودگی هوا

پیری زودرس

اولین و مهم ترین تاثیری که آلودگی روی پوست شما می گذارد پیری زودرس  است. آلودگی هوا ریدیکالهای آزاد را روی سطح پوست زیاد میکند و باعث پیری پوست می شود.

 

منافذ باز پوست

 آلودگی هوا که به شکل گرد و غبار خودش را نشان می هد به سرعت روی پوست شما می نشیند، منافذ پوست تان را می بندد .لذا پوست نمی تواند به خوبی تنفس کند. همین امر موجب باز شدن منافذ باز پوست می شود.

 

تخلیه اکسیژن

اثر مهم دیگر آلودگی بر روی پوست، تخلیه کردن اکسیژن است که در سلول های پوست شما وجود دارد که رادیکال های آزاد موجود در هوای آلوده آن را به راحتی خالی می کنند  . زمانی که اکسیژن بارش را می بنند و از پوست شما کوچ می کند فرآیند کلاژن سازی کند و آهسته می شود و در نهایت پوست شما با پیری زودرس مواجه شده و پوست شما را ملتهب می کند.

 

برای مراقبت از پوست در آلودگی هوا چه کنم؟

 پوست تان را مرطوب کنید.

اولین قدم برای مراقبت از پوستو جلوگیری از هر آسیبی که ممکن است به پوست شما برسد استفاده از مرطوب کننده هاست . مرطوب کننده به شما این امکان را می دهد تا پوست تان با نشاط شود و آبرسانی که روی پوست انجام می شود مثل یک لایه ی محافظ عمل می کند و جلوی رادیکال های آزاد و دیگر آلاینده های هوای آلوده را می گیرد تا روی پوست شما تاثیری نگذارد. پیشنهاد می شود در آلودگی هوا از مرطوب کننده های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید. مانند محصولات حاوی ویتامین سی یا ویتامین E .

 

axe m

 

با اشعه ها بجنگید.

بارها درباره ی ضد آفتاب ها با شما صحبت کرده ایم . کرم هایی که تاثیر شگرفی روی پوست شما می گذرد . ضد آفتاب ها جلوی رادیکال های آزاد و اشعه های فرا بنفش را می گیرد . زمانی که این اشعه ها به پوست شما نرسد روند پیری پوست کاملا کند می شود . این روزها که آلودگی هوا بسیار جدی شده می توانید از ضد آفتاب ها استفاده کنید و به جنگ اشعه های مضری که از آلودگی ها ساطع می شوند بروید .

 

 

axe m

 

برای مراقبت از پوست در آلودگی هوا پوست تان را پاک کنید.

اصلا اجازه ندهید در طول شبانه روز پوست شما ذره ای احساس کثیفی کند . هر چند ساعت یک بار با پاک کننده ی ملایم بدون الکل پوست صورت تان را پاک کنید تا آلودگی ها از سطح پوست به داخل منافذ شما نفوذ نکنند .

 

axe m

 

برای اطمینان بیشتر هر چند روز یک بار صورت تان را با بابونه ی دم کرده بخور بدهید تا کاملا از شر آلودگی ها خلاص شوید .

 

راهکارهای مراقبت از پوست در آلودگی هوا

برای مراقبت از پوست در آلودگی هوا آب بنوشید.

آب رفیق شفیق پوست شماست . از هر فرصتی استفاده کنید و آب بنوشید . این مایع حیات تاثیر عجیب و شگرفی روی سلامتی بدن شما خصوصا پوست تان دارد و تمام آلودگی هایی که در بدن تان است را دفع می کند و علاوه بر آن به آبرسانی پوست بدن تان سرعت بیشتری می دهد تا از شر چین و چروک ها رها شوید.

 

راهکارهای مراقبت از پوست در آلودگی هوا

تغذیه مناسب را فراموش نکنید.

کارهایی که گفتیم را انجام بدهید تا ظاهر پوست تان حفظ شود و آلودگی روی آن تاثیری نگذارد اما اگر می خواهید خیلی جدی و عمیق پوست تان را جلوی اشعه های مضر هوای آلوده حفظ کنید کافیست در وعده های غذایی تان ، موادی را بگنجانید که دارای ویتامین های سی و ای هستند . این دو ویتامین جزو ضروری ترین ویتامین هایی هستند که برای پوست مناسبند و روی آن تاثیر می گذارند . مصرف سبزیجات ، میوه ها و آب میوه ها یار کمکی بی نظیری در این هوا هستند که علاوه بر حفظ پوست شما دربرابر آلودگی ها  ، مقاومت بدن تان را هم بالا تر می برند تا گرفتار بیماری نشوید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا