آرایش

آرایش کنین و جوش نزنین

شما هم با آرایش کردن جوش میزنید ؟ و فکر میکنین به خاطر آرایشه؟ اگر به دنبال آرایش پوست چرب و جوش دار هستید این مطلب رو دنبال کنید.  قبلا در مورد نحوه آرایش پوست چرب یک مطلب بسیار کاربردی منتشر کردیم. اگر با آرایش جوش می زنید، دلیلش اینه که شما پوستتون رو تمیز نگه نمیدارین. اجازه میدین باکتری ها باعث جوش روی صورتتون بشن.

آرایش باعث جوش زدن نمیشه

خیلی از خانم ها این تصور رو دارن که آرایش کردن باعث می شه صورتشون جوش بزنه. در حالیکه آرایش به خودی خودش باعث جوش زدن نمی شه. استفاده ی نادرست از مواد آرایشی و رعایت نکردن بهداشته که پوست صورت رو برای جوش زدن آماده می کنه. اینجا بهتون روش آرایش پوست چرب و جوش دار رو یاد میدیم.

چگونه آرایش پوست چرب انجام دهیم که جوش نزنیم؟

اگر پوست چرب و جوش داری دارید، در انتخاب لوازم آرایشتان خیلی دقت کنید تا باعث ایجاد جوش بر روی پوستتان نشود. در اینجا محصولاتی که برای آرایش این گروه از افراد  مناسب است به شما معرفی میکنیم.

1- لوازم آرایش پوست چرب بدون الکل

تعداد زیادی از وسایل آرایشی و بهداشتی بر پایه ی الکل تشکیل شدن. که همین الکل باعث به وجود آمدن مشکلاتی مثل خشکی پوست و در ادامه اش جوش زدن می شه. یادتون باشه در مواد تشکیل دهنده ی هیچکدوم از وسایل آرایشی، بهداشتی و ماسک هایی که استفاده می کنین الکل وجود نداشته باشه، چون الکل باعث می شه پوست صورت شما خشک بشه و غده های چربی شروع کنن به ترشح و باعث جوش زدن صورت شما بشن.

axe m

 

2- لوازم آرایش  بدون چربی

کرم مرطوب کننده، ضد آفتاب و کرم پودری که برای آرایش تون استفاده می کنین باید فاقد چربی باشه. چون اگه پوست شما چرب باشه و کرم های پر از چربی رو هم روی پوست تون بزنین، قطعا جوش هاتون چند برابری میشه و شما از آرایش کردن و کرم پودر زدن دلسرد می شین. در حالیکه اگه این نکته ی کوچیک رو برای خرید کرم پودر در نظر بگیرین مشکل جوش زدن برطرف می شه.

axe m

 

3- لوازم آرایش بدون بو

بعضی از پوست ها به مواد آرایشی که بو دارن حساسیت نشون می دن و اغلب پوست ها، حساسیت خودشون رو به شکل جوش نشون می دن. اگه پوست شما به مواد عطری حساسیت داره و هر بار بعد استفاده از این مواد جوش می زنید یا با التهاب پوست مواجه می شین، بهتره دیگه از این مواد استفاده نکنین.

4-  لوازم آرایش پوست چرب باید سبک باشد

اگه اهل آرایش های سنگین هستین و هر بار به جوش های صورتتون اضافه می شه و شما هم تصمیم می گیرین با آرایش بیشتر اونها رو بپوشونین، باید بگیم که راه رو اشتباه رفتین. برای از بین بردن جوش های صورت تون باید قید آرایش سنگین رو بزنین. چون آرایش سنگین منافذ پوست رو می بنده و اگه مواد سمی بدن نتونه از منافذ پوست خارج بشه جوش ها بیشتر از قبل میشه.

axe m

 

5- خوابی بدون مواد آرایشی

اگر اهل آرایش روزانه هستین، حتما باید قبل از خواب صورت تون رو کاملا پاک کنین. اگر این کار رو انجام ندین تنها چیزی که برای شما باقی می مونه چند تا جوش بزرگه که به خاطر عدم رعایت بهداشت و تجمع باکتری ها روی صورت تون پیدا شده . پس حتما برای شستشوی صورتتون وقت بگذارین . این مورد خصوصا برای افرادی که پوست چرب دارند مورد مهم تریه چون بیشتر باعث خطر جوش زدن میشه.

مطلب پیشنهادی: پاک کننده آرایش چشم دوفازی بهتر است یا تک فازی؟

axe m

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا