مد و فشن

قهرمانان یا فرشتگان ویکتوریا سیکرت

به تازگی یک خبر بسیار مهم با مضمون خداحافظی با فرشتگان ویکتوریا سیکرت (Victoria’s Secret angels) در حال انتشار است که باعث شده تا نام این برند معتبر دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد. از آنجا که بیش از دو دهه است فشن شو ویکتوریا سیکرت با فرشتگان سوپر مدل آن شناخته می‌شود عده زیادی را متحیر از این تصمیم کرده است. بسیاری از خبرنگاران در جستجوی مصاحبه با موسس این برند و سایر عوامل اصلی و تصمیم گیرنده می‌باشند تا بتوانند علت اصلی این تصمیم و برنامه آن‌ها را برای آینده بدانند.

آیا نوزایی در مدل‌های ویکتوریا سیکرت در راه است؟

شرکت‌های زیر مجموعه L Brand شامل مارک های Victoria’s Secret ،Bath & Body Works ،La Senza و Henry Bendel هستند. این شرکت همچنین در برندهای مشهور دیگری مانند Abercrombie & Fitch ،Bigelow Tea و White Barn Candle سرمایه گذاری کرده است. مارک‌های L Brand (LB) با ادامه مدل سازی لباس زیر زنانه برای متنوع‌تر بودن و دامن زدن به زنان پس از نزدیک به دو دهه نمایش مد، از سوپر مدل‌های Victoria’s Secret Angel خداحافظی کرده است.

فرشتگان بخشی از نمایش مد باند تلویزیونی بودند که در نوامبر 2019 لغو شد، جایی که سوپر مدل‌ها بال‌های نمادین Victoria’s Secret را هنگام پیاده‌روی در باند نمایش مجموعه لباس زیر آن سال، آراستند.

به گفته مجله نیویورک تایمز، ال برندز تصمیم گرفت سوپر مدل‌ها را با لقب فرشتگان ویکتوریا سیرکت بر کنار کند و در عوض برای تعریف دوباره جذاب بودن که ویکتوریا سیکرت نمایندگی و فروش آن را انجام دهند، مجموعه‌ای از زنانی را که به خاطر دستاوردهای خود شناخته شده‌اند را انتخاب می‌کنند بر خلاف مدل‌های قبلی که بر اساس اندام و چهره انتخاب می‌شدند.

خداحافظی با فرشتگان ویکتوریا سیکرت

فرشتگان ویکتوریا سیکرت

فرشتگان ویکتوریا سیکرت از بهترین زنان سوپر مدل انتخاب می‌شدند تا برای اجرای فشن شو روی صحنه حاضر شوند.

فرشتگان ویکتوریا سیکرت سوپر مدل‌هایی مانند هایدی کلوم و تایرا بنکس را در خود جای داده است و اولین نمایش مد آن‌ها در سال 1995 پخش شد. اما اکنون ویکتوریا وارد برنامه جدیدی شده است که توسط مجموعه‌ای از زنان هدایت می‌شود. این مجموعه شامل گروه‌های مختلف زنان مانند بازیکن فوتبال (مگان راپینو)، اسکی باز آزاد (آیلین گو)، بازیگر هندی (پریانکا چوپرا جونز)، مدل تراجنسی والنتیتا سامپایو، مدل و پناهنده سودان جنوبی (Adut Akech) و عکاس (آماندا د کادنت)، مدافع دو جانبه و مداخله (پالوما السسر) می‌باشند.

مارتین واترز، مدیر عامل شرکت ویکتوریا سیکرت در بیانه‌ای اعلام کرد: «ما در ویکتوریا سیکرت در یک سفری باور نکردنی برای تبدیل شدن به طرفدار برجسته زنان در جهان هستیم. این یک تغییر بسیار چشمگیر برای برند ویکتوریا سیکرت است و یک تغییر که ما از هسته اصلی خود پذیرفته‌ایم. این ابتکارات جدید در واقع فقط آغاز کار است و ما از کار پیش روی خود همواره انرژی گرفته و پیشروی خواهیم کرد.»

فرشتگان ویکتوریا سیکرت

The VS Collective

یکی از بهترین فرشتگان ویکتوریا سیکرت که به عنوان اولین مدل تراجنسی ویکتوریا سیکرت در سال 2019 شد، گفت: «من مفتخر و سپاسگزارم که در جشن اصالت، اجتماع و عشق به همه زنان بخشی از The VS Collective هستم. من به قدرت The VS Collective اعتقاد دارم و می‌دانم که باهم می‌توانیم ارتعاشات خود را افزایش دهیم و تغییرات مثبتی را در سراسر جهان تحریک کنیم. یک زن ترنس اغلب به معنای مواجهه شدن با درهای بسته به قلب مردم است. Victoria’s Secret به عنوان یک پلت فرم جهانی قدرتمند، متعهد است که با جشن، اعتلای روح و حمایت از همه زنان ، این درها را برای زنان ترنس مانند من باز کند.»

ویکتوریا سیکرت کالکشن

زنان VS Collective فعالیت خود را با یک پادکست آغاز می‌کنند، جایی که آن‌ها داستان‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و جزئیات بیشتر در مورد همکاری با victoria’s Secret را توضیح دهند.

 Victoria’s Secret در حال احیای نام تجاری خود است، زیرا به نظر می‌رسد پس از انتقادهای بسیار زیادی که به این برند مشهور برای استفاده از زنان سوپر مدل و باربی (فرشتگان ویکتوریا سیکرت) گونه شد، این شرکت برچسب‌های توانمند سازی را به مجموعه مبارزات متنوع تری برای تلاش جذب مشتری در بازاریابی اجرا کرده است.

در فوریه سال 2020،L Brands پنجاه و پنج درصد از سهام لباس زیر زنانه Victoria’s Secret  و  Victoria’s Secret Beauty را به شرکت سهامدار خصوصی Sycamore Partners به ​​قیمت حدود 525 میلیون دلار فروخت.

L Brands قصد دارد تابستان امسال Victoria’s Secret را به بازار عرضه کند. این شرکت در فوریه اعلام کرد که قصد دارد 30 تا 50 فروشگاه در آمریکای شمالی در سال 2021 تعطیل کند و در سال 2020، 241 مکان Victoria’s Secret در آمریکای شمالی را تعطیل کرد.

The VS Collective - ویکتوریا سیکرت

کلام آخر

به نظر می‌رسد فرشتگان ویکتوریا سیکرت با خداحافظی از روی صحنه نمایش جایگاه خود را به بانوانی داده‌اند که اغلب حرفه آن‌ها مدلینگ نبوده و به دنبال فعالیت‌های دیگری بوده‌اند. در واقع این برند پس از جنبش‌های حمایتی که از اندام بانوان در سراسر شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت و انتقاد از برندهایی که با اهمیت دادن به سوپر مدل‌ها باعث از بین رفتن حس اعتماد بنفس در خانم‌ها می‌شوند تصمیم گرفت با فرشتگان ویکتوریا سیکرت که سوپر مدل‌هایی با اندام باربی گونه بودند خداحافظی کند تا به نوعی با این حرکت بتواند متناسب با نیاز جامعه پیش برود و از بانوان حمایت کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا