ویدئو

جوش چیست؟

جوش چیست؟ جوش یکی از مشکلات پوستی است که 85%  مردم در سراسر دنیا در طول زندگی خود به آن دچار شده اند. جوش در واقع یک بیماری پوستی است. اما متاسفانه همیشه بعنوان بیماری پوستی به آن نگاه نمی شود.

آمارها درباره جوش

آمارها نشان میدهند 40% از افرادی که به جوش دچار می شوند، هیچ اقدامی برای درمان آن نمیکنند. 30% از افراد مبتلا به جوش، بدون آگاهی کافی از روش صحیح درمان جوش، دست به خود درمانی با داروهای ضدجوش می زنند. 10% از افراد مبتلا به جوش نیز به پزشک عمومی و 20% به متخصص پوست مراجعه می کنند. اینکه بدانیم چرا جوش میزنیم و روشهای پیشگیری از آن در بهبود جوش بسیار مهم است.

درمان جوش

بهترین گزینه برای درمان جوش، مراجعه به پزشک و شناخت نوع جوش است. پزشک بر اساس انواع جوش، درمان مناسبی متناسب با نوع جوش مربوطه تجویز میکند. توصیه اکید می شود داروهایی خوراکی که برای درمان جوش استفاده می شود را خودسرانه مصرف نکنید. این موضوع در مورد راکوتان اهمیت ویژه ای پیدا میکند. برای استفاده از داروهای موضعی درمان جوش، خوب است بهترین محصولات موضعی درمان جوش را بشناسید.

axe m

معمولا افرادی که جوش میزنند یا مستعد جوش هستند در انتخاب بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب پوست چرب و جوش دار، دچار مشکل می باشند. این افراد هر نوع محصولی را نمی توانند استفاده کنند. پیشنهاد می شود افرادی که نمی دانند جوش چیست و جوش میزنند، بهترین ضدآفتابهای پوست چرب، بهترین مرطوب کننده مخصوص پوست مستعد جوش را بشناسند چرا که ضدآفتاب و مرطوب کننده بیشترین کاربرد را در بین محصولات آرایشی و بهداشتی دارد.

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که جوش چیست و چرا جوش میزنیم؟ جوش به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، تغییرات هورمونی، فعال شدن باکتری P-acne، استرس و تغذیه نامناسب اتفاق می افتد. در درمان جوش، ابتدا باید دلیل ایجاد جوش را کنترل کرد و سپس به درمان آن پرداخت. روشهای درمان جوش، درمانهای موضعی، درمانهای خوراکی (دارویی) و درمانهای گیاهی می باشد.

axe m

در درمانهای موضعی جوش، شناخت اثربخش ترین ضدجوش های موجود در بازار و بهترین شوینده های پوست چرب اهمیت ویژه ای دارد چراکه این دو گام، اقدامات اصلی در درمان موضعی جوش می باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا