آرایشآرایش چشم

ویژگی های ریمل خوب و معرفی انواع برس ها و کاربردهای آن

مژه‌های کشیده و مشکی که ضخامت‌شان از فاصله دور هم مشخص است، آرزوی هر خانم است. ناگفته نماند که عطار هم به معجزه‌ی تیر مژگان هم ایمان دارد. در مقابل عطار باید قدرتمندانه بایستیم و بگوییم که یک ریمل خوب می‌تواند جان یک لشکر را هم بگیرد! 😉

ریمل خوب در زیبایی چهره و آرایش کردن نقش خیلی مهمی داره. بطوری که اگر ریمل نزنید، انگار اصلا آرایشی نکردید. هم نوع ریمل و هم نحوه صحیح ریمل زدن در نتیجه نهایی ریمل زدن نقش مهمی داره. در این مطلب مشخصاتی که یک ریمل خوب باید داشته باشه رو بیان می‌کنیم.

مطلب پبشنهادی: درباره تاریخچه ریمل بدانید

یک ریمل خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ممکنه یک ریمل خوب بهم معرفی کنی؟ یک ریمل خوب ضد آب دارید؟ ریمل خوبی که اصلا نریزه و قیمتش هم مناسب باشه، چی پیشنهاد می‌کنی؟ و… این‌ها نمونه سوالاتی است که خیلی از خانم‌ها یا از دوستان‌شان می‌پرسند و یا در هنگام خرید ریمل از فروشنده سوال می‌کنند. ریمل خوب برای هر کسی با توجه به نوع مژه و هم چنین آرایشی که برای چشم‌هایش در نظر می‌گیرد، با نفر دیگر متفاوت است. حتی تعریف ریمل خوب برای کسانی که به دنبال حجم دهندگی مژه هستند، با افرادی که مژه‌های صاف و بی‌حالت دارند، کاملا با یکدیگر فرق می‌کند.

ولی همه خریداران و مصرف کنندگان این جادوی آرایش، در چند مورد با یکدیگر اشتراک نظر دارند:

 1. قیمت مناسب
 2. پرپشت کننده مژه
 3. حجم دهنده
 4. بلند کننده مژه
 5. مشکی کننده مژه

به ترتیب مهم‌ترین اولویت‌هایی است که خانم‌ها برای خرید ریمل خوب در نظر دارند.

انواع برس ریمل (فرچه ریمل)

نکته مهمی که کمتر به آن توجه می‌شود، تنوع فرچه انواع ریمل‌ها است که علاوه بر مایع ریمل در فرم‌دهی مژه‌ها نقش اساسی دارند و می‌توانند کیفیت آرایش چشم شما را 360 درجه تغییر دهند.

این 7 مدل فرچه از میان محبوب‌ترین انواع ریمل انتخاب شده‌اند و می‌توانند برای خرید و تهیه ریمل خوب و مناسب به شما کمک کنند:

 1. پرپشت کننده مژه
 2. فر کننده
 3. حجم دهنده
 4. بلند کننده ، حجم دهنده و فر کننده
 5. فرکننده و حجم دهنده
 6. بلند کننده ، حجم دهنده
 7. فرکننده و جدا کننده

اشکال این فرچه‌های ریمل را به خاطر بسپارید تا در خرید بعدی بتوانید بهترین ریمل را انتخاب کنید.

نکته‌های مهمی که در ریمل زدن باید به آنها توجه کنیم

به نظر کارشناسان زیبایی و آرایش علاوه بر ریمل خوب، شیوه ریمل زدن نیز در فرم چشم‌ها و نوع آرایش بسیار تاثیر گذار است. این چند راهکار مهم و ساده برای بهتر ریمل زدن را بخوانید:

 • آرایش چشم را کامل انجام بدهید و ریمل زدن را برای آخرین قسمت بگذارید.
 • همیشه قبل از شروع ریمل زدن، فرمژه بزنید.
 • اول به پایین نگاه کنید و ریمل زدن را شروع کنید. از بیخ مژه به سمت بیرون و روی مژه به سمت بالا برس ریمل را حرکت بدهید.
 • بعد نوبت به مژه‌های پایین است. کمی از غلظت مایع برس کم کنید و به صورت عمودی و با فاصله روی مژه‌های پایین ریمل بزنید.
 • به صورت زیگزاگی ریمل بزنید تا مژه‌ها فرم بهتری بگیرد.
 • اگر مژه‌های کوتاه و بی‌حالت  دارید، باید سراغ ریمل‌های فرم دهنده و بلند کننده بروید و برای نتیجه بهتر، دوبار ریمل بزنید.
 • برای مژه‌های بلند، تنها استفاده از ریمل حجم دهنده کافی است. خصوصا اگر یکی دوبار با فاصله ریمل بزنید، مژه‌ها کاملا خوش حالت می‌شوند.
 • برای اینکه عمر ریمل‌تان را بیشتر کنید، خصوصا اگر ریمل خوب و مناسبی خریده‌اید؛  به جای بالا پایین بردن فرچه در مخزن ریمل آن را بچرخانید تا هوای کمتری وارد مخزن ریمل شده و زود خشک نشود.

خصوصیات ریمل خوب

 1.  ریمل خوب بایستی به راحتی از روی چشم‌های شما پاک شود. بدون کشیدگی و کندن مژه و تنها با استفاده از آرایش پاک کن دو فاز به آرامی ریمل را قبل از خواب از روی چشم‌های‎تان پاک کنید.
 2.  ریمل خوب معمولا ارزان نیست و به دلیل تماس مستقیمی که برس ریمل با چشم‌های‌تان دارد، در صورد استاندارد نبودن ممکن است چشم‌های‌تان را دچار عفونت جدی کند.
 3. گاهی بعد از ریمل زدن، مژه‌ها به هم می چسبند. در این صورت با استفاده از برس یک ریمل قدیمی و یا با استفاده از شانه کوچک مداد چشم، بعد از ریمل زدن مژه‌های‌تان را از یکدیگر جدا کنید و از به کاربردن سوزن و اشیاء نوک تیز جدا خودداری کنید.

افزایش ماندگاری ریمل با فوت کوزه‌گری خانومی!

هر چقدر هم که زمان و هزینه‌ی زیادی را صرف خرید بهترین ریمل آرایشی کرده باشید، باز هم به طور قطع نمی‌توان گفت که همه چیز مطابق با خواسته‌ی شما است. بحث ماندگاری طولانی مدت ریمل، همیشه داغ بوده و هست. اگر می‌خواهید که مدام نگران خشک شدن ریمل‌تان نباشید، ابتدا هر چه روغن گیاهی و عصاره چای هست، کنار بگذارید. شاید این حرف متعجب‌کننده باشد، اما اصرار داریم که این کار را انجام بدهید. دلیل اصلی استفاده نکردن از روغن‌های گیاهی و عصاره چای برای افزایش ماندگاری ریمل این است که با افزودن آن‌ها، بافت غلیظ و چسبنده ریمل از بین می‌رود. به طوری که شما احساس می‌کنید یک مایع سیاه رنگ را با فرچه بر روی مژه‌های نازک خود می‌کشید. کاش همه چیز همین جا تمام شود. ریزش مواد تشکیل دهنده ریمل بر روی پوست اطراف چشم باعث می‌شود که حلقه‌های تیره تمامی پوست این ناحیه را احاطه کنند و در نهایت مجبور باشید تا تمامی مواد ریخته شده را از روی پوست پاکسازی کنید.

خانم‌ها دقت کنید که این راهکار روی تمامی مارک‌های ریمل نتایج خوبی داشته است. پس صبر و حوصله خود را کمی زیادتر کنید و به آنچه که می‌گوییم گوش فرا دهید. زمانی که درب ریمل را باز می‌کنید و فرچه را از آن بیرون می‌کشید، تا چه مدت محفظه‌ی مواد ریمل باز است؟! پاسخ این سوال می‌تواند چندین دقیقه تا چندین ساعت باشد. خودتان فکر نمی‌کنید که دلیل اصلی خشک شدن ریمل‌تان، همین مدت زیادی است که محفظه‌ی آن را بدون فرچه رها کرده‌اید؟! شاید باورش سخت باشد، اما حقیقت دارد. در مدتی که محفظه ریمل باز است و هوا به درون آن جریان دارد، از میزان رطوبت داخل محفظه کاسته می‌شود. حتی وقتی که برای بار دوم یا سوم، فرچه را به درون ریمل فرو می‌برید و می‌چرخانید؛ تمامی رطوبت مواد ریمل جذب محیط می‌شود.

بهترین راه برای افزایش ماندگاری ریمل این است که پس از خارج کردن فرچه از محفظه آن، انگشت شست دست خود را بر روی محفظه بدون فرچه ریمل بگذارید و سپس با دست دیگر خود از فرچه ریمل استفاده کنید. در اینصورت است که بدون وجود هیچ دغدغه‌ای می‌توانید فرچه ریمل را ساعت‌ها بر روی مژه خود بکشید و خودتان را در آینه انداز برانداز کنید. لذت‌بخش است، نه؟!

 

افزایش ماندگاری ریمل با چندین راهکار ساده که همه باید بدانند!

 • به تاریخ تولید ریمل توجه نمایید

توجه به تاریخ تولید ریمل می‌تواند دست شما را در افزایش ماندگاری آن باز بگذارد. ریمل‌هایی که زمان زیادی از تاریخ تولید آن‌ها گذشته باشد، قطعا پس از یک مدت کوتاهی می‌توان انتظار داشت که ریمل به طور کامل خشک شده است و هیچ اثر زیبایی از خود بر جای نگذارد. پس قدم‌های اولیه در جهت ماندگاری ریمل به همان لحظه‌ای باز می‌گردد که شما یک ریمل مورد نظرتان را در فروشگاه مشاهده می‌کنید و خریداری می‌نمایید.

 • ریمل را به حالت متمایل در دست خود بگیرید و از مایع کنار تیوپ ریمل استفاده نمایید

قبل از اینکه ریمل را برای نخستین‌بار استفاده کنید، ابتدا حالت دست خود را تنظیم کنید تا بتوانید ریمل را در یک حالت متمایل در دست خود بگیرید. پس از باز کردن ریمل، برس آن را به گونه‌ای در ریمل فرو ببرید که برس به محفظه‌های کناری تیوپ ریمل برخورد کند.

 • هرگز ریمل در دستشویی و کنار دستگاه‌های خنک کننده و گرم کننده استفاده نکنید

هنگامی که می‌خواهید درب ریمل را باز کنید، به اطراف خودتان یک نگاه بیندازید. اگر کنار کولر یا پنکه هستید، درب ریمل را باز نکنید. سپس به مکانی بروید که جریان زیادی از هوا در آن‌جا مبادله نمی‌شود. برای مثال، مکان‌هایی همانند توالت که دارای دستگاه تهویه است، برای ریمل زدن به مژه‌ها بسیار نامناسب می‌باشد. چون احتمال خشک و سفت شدن مایع ریمل در این حالت، بسیار زیاد است.

 • درب تیوپی ریمل را به طور کامل ببندید

راستش را بخواهید، زدن ریمل به مژه‌ها آنقدر هیجان انگیز است که یادم می‌رود درب آن را به طور کامل ببندم. بد بستن درب ریمل باعث می‌شود که رطوبت درون محفظه تیوپی ریمل به خارج از آن انتقال پیدا کند. حتی اگر ذره‌ای از درب ریمل باز باشد، در اثر نگهداری طولانی مدت آن به همین شکل، مایع درون تیوپی خشک خواهد شد. آن موقع است که به خودتان می‌آیید و می‌گویید که ای کاش در بستن محفظه تیوپی ریمل دقت بیشتری می‌کردم!

 • محل نگهداری ریمل باید تیره و دمای آن کم باشد

بعد از مصرف ریمل هم باید نسبت به محل نگهداری آن به طور کامل فکر کنید. مکان‌هایی که سرد و کاملا تاریک هستند، بهترین محل برای نگهداری ریمل آرایشی می‌باشند. اگر تابستان است، مناسب‌ترین مکان برای نگهداری ریمل، جعبه‌ی تیره رنگ ریمل در محیط یخچال می‌باشد. در فصل زمستان نیز محیط داخل کمد لباس می‌تواند ایده‌آل‌ترین مکان برای نگهداری از ریمل است.

ریمل ضدآب یا ریمل عادی؟! کدام را انتخاب کنم؟

خیلی از اوقات پیش می‌آید که پیش از خرید، بارها با خودمان فکر می‌کنیم که کدام نوع ریمل را خریداری کنیم. ریمل‌های ضدآب و ریمب‌های عادی هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند و در آخر، باز هم نخواهیم فهمید که کدام گزینه برای ما بهترین هستند. ریمل‌های ضدآب در برابر آب و رطوبت، مقاومت بیشتری دارند و شما با خیال راحت می‌توانید پس از 24 ساعت انتظار داشته باشید که مایع سیاه رنگ ریمل بر روی مژه‌های شما باقی مانده است.

بحث ماندگاری ریمل‌های ضدآب می‌تواند قانع کننده‌ترین دلیل برای خرید این نوع از ریمل‌های آرایشی باشد. در صورتی که قصد ندارید تا به مدت طولانی مژه‌های خود را زیر مایع سیاه رنگ ریمل دفن کنید، ریمل‌های عادی جایگزین بهتری هستند. حداکثر زمان ماندگاری ریمل‌های عادی بر روی مژه‌های طبیعی، 4 ساعت است. به همین خاطر شما می‌توانید برای حضور در مهمانی‌های کوتاه مدت از ریمل عادی استفاده کنید.

اگر برای نخستین‌بار است که می‌خواهید ریمل ضدآب خریداری کنید، باید بدانید که طریقه مصرف آن دقیقا مطابق با طریقه مصرف ریمل‌های آرایشی است که عادی می‌باشند. این نکته را هم باید یادآوری کنیم که پاک کردن ریمل ضدآب در مقایسه با پاک کردن ریمل عادی، بسیار وقت‌گیرتر است و نیاز دارید تا محلول‌های شوینده قوی به پاک کردن مواد این نوع ریمل‌ها از روی مژه‌های خود بپردازید.

سوالات متداول:

1. راهکارهای افزایش ماندگاری ریمل کدامند؟

 • به تاریخ تولید و انقضای ریمل توجه نمایید.
 • ریمل را به صورت مایل در دست گیرید و از مایع کنار تیوپ استفاده نمایید.
 • از ریمل در دستشویی و کنار سیستم‌های خنک کننده و گرم کننده استفاده نکنید.
 • درب تیوپ ریمل را محکم ببندید
 • محل نگهداری ریمل باید جای خشک و تاریک و در دمای پایین باشد.

2. حداکثر زمان استفاده از ریمل چه قدر است؟
ریمل ها را پس از 6 ماه استفاده مکرر دور بندازید و از ریمل نو استفاده کنید. چرا که بیشتر از 6 ماه برس ریمل ممکن است به خاطر رطوبت موجود در آن الوده شود و بوی نامطبوع بگیرد.

3. نکات مهم برای ریمل زدن زیبا و فوق العاده کدامند؟
• قبل از ریمل زدن، از فرمژه استفاده کنید.
• چند مرتبه ریمل بزنید.
• برس ریمل را درست در دست بگیرید.
• حتما هنگام ریمل زدن پلک بزنید.
• تا حد امکان بعد از ریمل زدن مژه‌ها را برس بزنید.

4. ریمل های ضد آب چه کاربردهایی دارند؟
ریمل های ضدآب با شستن با آب، خیس شدن و عرق کردن پاک نمشوند. همچنین اگر می‌خواهید که برای مدت طولانی ریمل داشته باشید، ریمل های ضدآب بهترین انتخاب هستند.

5. انواع برس های ریمل کدامند؟
ریمل ها برس های مختلفی دارند که هر کدام کارایی خاصی برای آرایش مژه ها دارند که عبارتند از: برس نازک، ضخیم، خمیده، مخروطی، مویی، توپی، ساعت شنی، S شکل، حبابی و برس پلاستیکی.

6. ریمل ها علاوه بر مشکی کردن مژه ها چه کاربردهایی دارند؟
از ریمل ها بر اساس نوع برس آن ها برای بلند کردن، حجم‌دادن، فر کردن، ضخیم‌کردن و جدا کردن مژه ها از هم استفاده می شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا