مراقبت از پوست

زیبایی پوست تا عید نوروز با 7 گام

نوروز بهترین بهانه زندگی است. بهانه ای برای شروع هر چیز خوب. دقت کردین موقع تحویل سال هیچ اتفاق فیزیکی خارق العاده ای نمی افتد؟ جز اینکه از نظر ذهنی آن را مبداء ی کردیم برایم برای آغاز؟ آغاز هز اتفاق و تصمیم خوب در زندگی. آغازی برای زیباتر کردن زندگی مان. همین بهانه کافیست که به آن اهمیت دهیم. سال گذشته در حوالی نوروز به مطلب نوروزتراپی به سبک خانومی در کنار هم گام به گام تا زیبایی در نوروز پیش رفتیم. در این مطلب هم میخواهیم با همدیگر 7 قدم برداریم برای زیبایی پوست تا عید نوروز.

 

مراحل 7 گانه زیبایی پوست تا عید نوروز

برای زیباتر شدن خیلی کارها می توان انجام داد. که در مطالب پیشین زیاد درباره آنها صحبت کردیم. اما این بار به کارهایی اشاره می کنیم که گاهی از قلم می افتد در حالی که تأثیر زیادی در زیبایی و ایجاد حس و حال خوب دارد.

 

1- پوستت را دوباره بساز؛ لایه برداری

هانطور که قبلا گفتیم لایه برداری قوانین مخصوص به خودش را دارد. روش انجام خاص و زمان استفاده محدودی دارد. این روزها به پایان زمان لایه برداری از پوست نزدیک شده ایم. پس تا فرصت را از دست نداده اید، برای ساختن پوستی نو اقدام کنید. قبل از اقدام برای لایه برداری ابتدا روش مصرف لایه بردارهای اسید میوه را با دقت بخوانید تا مبادا اشتباه مصرف کنید و نتیجه معکوس ببینید. اگر انتخاب شما برای لایه برداری از پوست، استفاده از روشی کم هزینه و اقدامات خانگی است، بهترین گزینه برای شما، استفاده از محصولات لایه بردار حاوی اسید میوه است که به AHA معروف است.

 

مطلب پیشنهادی بسیار کاربردی: چگونه از پوست لایه برداری کنیم؟

 

کرم های A درصد های مختلفی دارد و بسته به نوع پوستتان و مشکلاتی که پوست شما دارد درصد مناسب را انتخاب میکنید. اگر پوستی ضخیم و غیر حساس و چرب دارید، می توانید از درصدهای 15 یا 12 درصد استفاده کنید. اما اگر پوست شما نازک یا خشک است، بهتر است 7 یا 10 درصد استفاده کنید.

 

 

axe m

 

اگر نمیدانید که کلا آیا شما باید از لایه بردار استفاده کنید یا نه حتما مطلب لایه برداری برای چه افرادی خوب است و برای چه افرادی خوب نیست را بخوانید.

اگر پوستی حساس دارید، استفاده از کرم AHA به شما توصیه نمی شود. به جای ان می توانید کرمهای حاوی اسکراب را جایگزین آن کنید. هرچند اسکراب ها به اندازه AHA ها اثر لایه برداری ندارند، ولی برای پوست حساس ها که نمی توانند از AHA استفاده کنند، بهترین گزینه است.

 

axe m

 

مطلب که خوب است همین الان بخوانید: فواید و روش مصرف اسکراب ها

 

پیشنهاد ما این است که اسکراب کردن را عادت همیشگی زندگی خود قرار دهید. نه اینکه فقط این روزها برای داشتن پوستی زیبا در نوروز از آن استفاده کنید.

 

 

axe m

 

2- راز سلامتی پوست؛ شستشوی پوست

اگر شما می دانستید که خوب تمیز کردن پوست جلوی چه مشکلاتی از پوست را میگیرد، آب دستتون بود پایین می گذاشتید و به تمیز کردن پوستتون رسیدگی میکردید. حالا قبل از ادامه این مطلب، مقاله بهترین روش شستشوی پوست را بخوانید. شستشوی پوست سه مرحله ای است. شما می توانید برای شستشوی پوستتون از فرم های مختلف شوینده صورت مثل فوم یا ژل استفاده کنید.

 

 

axe m

 

نتیجه مصرف فوم و ژل یکسان است و تفاوت آنها در عادت مصرف کننده است. اگر اهل استفاده از ژل شستشوی صورت هستید، آن را بصورت دورانی روی پوست صورت ماساژ دهید سپس آبکشی کنید. یادتان باشد، فوم یا ژلی برای صورت خوب است که بعد از استفاده پوست را زیاد خشک نکند.

 

 

axe m

 

اگر می خواهید جزو شاگرد زرنگ های کلاس مراقبت از پوست باشید، باید مصرف کننده تونر باشید. تونرها آن مقدار از کثیفی ها و آلودگی هایی که فوم و ژل نتوانستند از درون منافذ پوست تمیز کنند، بیرون می کشند. تونر را بسته به نوع پوستتان انتخاب کنید و با پنبه آن را استفاده کنید.

 

 

axe m

 

3- ماسک صورت برای زیبایی پوست تا عید نوروز

ماسک صورت جزو آن دسته از محصولات مراقبت از پوست است که هم حال درون را خوب میکند و هم حال پوست را. می دانید چرا؟ چون در زمان استفاده از ماسک باید به دور از دغدغه های زندگی، تنها برای خودتان وقت بگذارید و در مدتی که ماسک روی صورتتان است، ریلکس کنید و آرام باشید و حرکات میمیک صورت نداشته باشید. همین مدت زمان 20 دقیقه ای که ماسک روی صورتتان است، علاوه بر خواصی که برای پوستتان دارد، روحتان نیز آرامش می گیرد و این آرامش، اثر ماسک بر روی پوست را مضاعف می کند.

 

axe m

 

ماسک ها انواع مختلف دارند و هر کدام روش مصرف های متفاوتی دارند. خوب است قبل از استفاده از ماسک ها، روش مصرف صحیح ماسک ها را بدانید. تا بتوانید اثربخشی مطلوب را از آنها دریافت کنید. بهترین زمان استفاده از ماسک بعد از حمام یا بعد از بخور دادن صورت است.

 

axe m

 

سلولهای پوست هم مثل ما انسانها نیاز به آب و غذا دارند. اما شما می دانید چگونه باید به پوست غذا داد؟ پوست هم باید از درون و هم از بیرون تغذیه شود. تغذیه پوست از درون را می توان با خوردن میوه ها و سبزیجات پر آب ، مخصوصا سبزیجاتی که سبز پررنگ هستند یا میوه هایی که قرمز هستند، انجام داد. تغذیه پوست از بیرون هم به معنی استفاده منظم از کرمها یا سرمهای حاوی آنتی اکسیدان است.

 

axe m

 

در میان کرمهای مغذی پوست، ویتامین سی یکی از بهترین گزینه های مناسب برای پوست است. ویتامین سی های موجود در بازار، در انواع کرم و سرم برای نوع پوستهای مختلف فرموله شده اند. سرم یا کرم ویتامین سی جزو آن دسته از محصولات مراقبت از پوست است که اگر آن را را استفاده کنید، عاشقش می شوید. این موضوع را تکرار خرید مستمر،خریداران خانومی اثبات می کند.

 

 

axe m

 

اما واقعا چرا ویتامین سی اینقدر محبوب است؟ ویتامین سی دو عملکرد اساسی برای پوست دارد:

• روشن کنندگی پوست
• پیشگیری از پیری پوست

از آنجایی که ویتامین سی یک آنتی اکسیدان است، هم از پیری پوست جلوگیری میکند و هم جزو روشن کننده های پوست محسوب می شود. روشن کنندگی پوست را با ضدلک بودن اشتباه نگیرید. روشن کنندگی ویتامین سی در واقع شفاف شدن، احیا شدن و روشن شدن کلی پوست را به دنیال دارد.

 

 

axe m

 

5- پاهایتان را فراموش نکنید

شاید مراقبت از زیبایی پاها گاهی به فراموشی سپرده شود. اما افرادی که از مشکل ترک پا رنج می برند، می دانند که داشتن پاهای سالم و زیبا چقدر در روح و روان آدم تأثیرگذار است. این روزها که در فصل زمستان هستیم، مشکل ترک پا یکی از مشکلات شایع افرادی است که پاهایشان مستعد آسیب دیدن است.

 

axe m

 

خوب است بدانید برای اثر بخشی بیشتر، پاها را ابتدا در آب ولرم تمیز کنید و کمی ماساژ دهید. سپس از کرم ترک پا استفاده کنید و تا زمانی که جذب نشد راه نروید. اگر مشکل ترک پاهایتان جدی است. بعد زا استفاده از کرم ترک پا یک نایلون روی آن بگذارید و جوراب بپوشید و بگذارید چند ساعتی به همین وضع بماند.

 

axe m

 

6- با چشمان جادویی پلک بزنید

حتما میدانید که مژه ها و ابرو ها چقدر درزیبایی چهره تاثیرگذار هستند. درست است که با لوازم آرایش می توان کمبودهای مژه و ابرو را تا حدی جبران کرد. اما چه خوب است، مشکلات ابروها و مژه هایمان را ریشه ای حل کنیم. خبر خوب این است که تولید کنندگان ایرانی با استفاده از تکنولوژی جدید دنیای کازمتیک و مواد خارجی، به فرمولهای اعجاب انگیز در زمنیه رشد و تقویت مژه و ابرو دست یافتند.

 

axe m

 

قبل از اینکه ابروهایتان را برای عید به دست آرایشگرتان بسپارید، آن را تقویت کنید. با ابروهایی پرپشت تر پیش آرایشگرتان بروید تا او هم برای پیاده کردن مدلهای زیبای ابرو بر روی صورتتان دستش باز باشد.

 

axe m

 

7- تقویت ناخن برای زیبایی پوست

اگر به هر دلیل حال ناخنهایتان خوب نیست و زیبایی کافی را ندارد، کافیست تصمیم بگیرید که مراقبش باشید. این روزها برای هر کدام از مشکلات ناخن، راهکاری ارائه شده است. یکی از پرطرفدارترین محصولات مراقبت از ناخن، محرک رشد ناخن است. این محصول برای افرادی مناسب است که ناخنهایشان دیر به دیر بلند می شود.

 

axe m

 

ناخنهای شکننده، تمام آمال و آرزوهای داشتن دستانی زیبا با ناخنهای مرتب را بر هم میزند. افرادی که درگیر اسن نوع مشکل هستند یعنی ناخنهایی شکننده دارند، می توانند با استفاده از محلول استحکام بخش ناخن، به این مشکل که دیگر در دنیای کازمتیک بزرگ نیست، غلبه کنند.

 

axe m

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا