سبک زندگیمراقبت از پوست

معرفی چند روغن مناسب برای ماساژ صورت

همانطور که بحث زیبایی برای پوست صورت مهم است، سلامتی پوست هم از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. ماساژ پوست همان موردی است که به شما کمک می‌کند تا زیبایی و سلامت پوست را در کنار هم داشته باشید. کشورهای شرقی روی ماساژ صورت، نگاهی تخصصی دارند و از این لحاظ می‌توان نگاه ویژه‌ای به ماساژ صورت داشت. از مزایای ماساژ صورت می‌توان به کاهش استرس، تحریک جریان خون، محو شدن چین و چروک‌های برجسته و تسکین التهابات پوستی اشاره کرد. پس از چندین جلسه استفاده از خدمات ماساژ صورت، احساس سبکی خواهید داشت و به معنای واقعی، بارهای منفی از پوست شما دفع خواهند شد.

ماساژ صورت-خانومی

آموزش ماساژ صورت

مزایای ماساژ صورت را می‌توان از چندین جنبه مورد بررسی قرار داد. تحریک غدد پوست برای کلاژن سازی، رفع جوش و آکنه، ایجاد آرامش در افراد مضطرب و سفت کردن پوست شل و افتاده از دلایل متعدد ماساژ صورت هستند. با توجه به خواص ماساژ صورت، می‌توان انواعی از آموزش‌های ماساژ صورت را ارائه کرد.

ماساژ صورت برای کلاژن سازی در خانه با 4 مرحله

مرحله اول

چون ماساژ صورت یک ماساژ سطحی است و نیازی نیست که به عمق پوست فشار وارد کنید، در آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی به یک روغن یا سرم نیاز دارید. روغن یا سرم را برای این نیاز دارید که انگشتان‌تان در حین ماساژ دادن به راحتی بر روی پوست بلغزد. پس از آغشته کردن تمامی بخش‌های صورت به سرم یا روغن، انگشتان خود را بر روی ناحیه لنفاوی یک طرف صورت خود قرار دهید و به صورت دایره‌ای این نقاط را لمس کنید. حواس‌تان باشد که مالش دادن پوست با فشار نسبتا زیاد باعث می‌شود که فرآیند کلاژن سازی پوست تسریع پیدا کند. در صورتی می‌توانید به صحیح بودن ماساژ پوست خود اطمینان پیدا کنید که تورم ناحیه لنفاوی پوست صورت شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

مرحله دوم

اکنون نوبت به ماساژ دادن نیمه دیگر صورت‌تان می‌رسد. همانطور که در ماساژ دادن نیمه دیگر صورت خود از نواحی پایین به بالا، شروع به ماساژ دادن کردید، در این بخش از صورت هم باید ماساژ دادن را از پایین به سمت بالا شروع کنید. این کار باعث می‌شود تا پوست شما بعد از ماساژ دادن، حالت لیفتینگ داشته باشد و بخشی زیادی از زیبایی پوست شما فراهم شود.

مرحله سوم

ماساژ دادن خطوط پیشانی و حلقه‌های دایره‌ای دور چشم را از یاد نبرید. این نقاط متعدد با تمرکز بیشتری ماساژ بدهید. به طوری که باید در جهت مخالف خطوط پیشانی و حلقه‌های دایره‌ای پیش بروید. این مرحله را به تعداد سه بار در مدت 15 دقیقه انجام دهید تا گردش خون زیر پوست تقویت شود.

مرحله چهارم

ماساژ بخش‌های تحتانی صورت، آخرین مرحله ماساژ صورت برای کلاژن سازی است. گردن و قفسه سینه را با هم روغن یا سرم خاص ماساژ صورت، ماساژ بدهید تا کلاژن سازی این نقاط هم تحریک شود. توجه داشته باشید که روند ماساژ دادن این دو نقطه از پایین به بالا است و هدف آن، تقویت سیستم لنفاوی می‌باشد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت-خانومی

ماساژ صورت برای جوش در خانه

ماساژ صورت برای از بین بردن جوش و آکنه، موثرترین راه طبیعی برای رفع کردن التهابات پوست می‌باشد. در نظر داشته باشید که ماساژ صورت برای جوش و آکنه به دلیل استفاده از روغن مناسب ماساژ و به کار گیری فشار متعدد برای ماساژ نواحی صورت می‌باشد. اما برخی از افراد به جای این‌که از روغن مناسب برای رفع جوش استفاده کنند، معتقد هستند که اگر از خمیر دندان استفاده کنند، جای جوش در زمان کمتری بهبود پیدا می‌کند. در صورتی که این چنین نیست و اثبات علمی قانع کننده‌ای برای رفع جوش صورت با خمیر دندان وجود ندارد. روغن‌های گیاهی همانند روغن آرگان، روغن زیتون و روغن نارگیل برای ماساژ دادن صورت در خانه ایده‌آل هستند. چرا که به محض تماس این روغن‌های گیاهی با پوست، حساسیتی در پوست ایجاد نمی‌شود. برای رفع آکنه می‌توانید از روغن درخت چای استفاده کنید.

نحوه ماساژ صورت برای جوش در خانه، از پایین به بالا است. با این تفاوت که روی ماساژ دادن اطراف غدد لنفاوی، تمرکز بیشتری دارید. علاوه براین، پوست دست‌تان را بر روی جوش‌های سر باز تماس نمی‌دهید و تنها با حرکت‌های دایره‌ای به ماساژ دادن پوست حساس و آسیب پذیر این ناحیه می‌پردازید.

نحوه ماساژ صورت-خانومی

بهترین روغن گیاهی برای ماساژ صورت چه فوایدی دارد؟

روغن گیاهی را که برای ماساژ صورت استفاده می‌کنید، باید خواص بی نظیری داشته باشد. چون ماساژ صورت تنها فشردن نواحی متعدد پوست صورت نیست. پس از ماساژ دادن پوست صورت، بافت سلول‌های پوست شما سفت خواهد شد و نشانه‌هایی از قبیل افتادگی پوست صورت برطرف می‌شود.

روغن‌های گیاهی مانند روغن جوجوبا و آرگان هم برای کاهش چربی‌هایی که در پوست تولید می‌شوند، مناسب هستند. یکی از مزیت‌های خاص این روغن‌ها، نبود تاثیرات منفی پس از استفاده موضعی از آن‌ها می‌باشد. برای مثال، پس از استفاده از روغن جوجوبا، تعادل رنگ پوست شما ایجاد خواهد شد و نیازی نیست که دیگر نگران اثرات منفی رنگ پریدگی بر روی پوست صورت خود باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا