آرایش صورتآموزش های آرایشی

چگونه پرایمر خوب انتخاب کنیم؟

چگونه پرایمر انتخاب کنیم؟

آماده سازی پوست قبل از شروع آرایش، در دوام و زیبایی آرایش تاثیر زیادی دارد. اگر میخواهید حرفه ای آرایش کنید و آرایشی شیک و تمیز داشته باشید، حتما قبل از شروع آرایش پوست خود را آماده کنید. آماده سازی پوست شامل پاکسازی و رطوبت رسانی به پوست است. یکی از اقدامات اساسی برای آماده سازی پوست، استفاده از پرایمر است.

اما اینکه چگونه و چه نوعی از پرایمر را انتخاب کنیم، بسیار اهمیت دارد و نیاز به آگاهی دارد. در این مطلب شما را با انواع پرایمر آشنا میکنیم و به شما میگوییم چگونه پرایمر انتخاب کنید.

پرایمر

پرايمر  چیست و چرا استفاده می شود؟

پرايمر در واقع یک لایه اضافی بین پوست و آرایش ایجاد می کند. محصولات پایه ی آرایش، عمدتا برای منظور های زیر استفاده می شود:

  1. کمک به آرایش طولانی تر

  2. صاف كردن سطح پوست

  3. بهبود رنگ پوست

پرایمر در چه قسمتهایی از صورت استفاده می شود؟

پرايمر هاي مختلف را می توان در صورت، چشم، لب و مژه استفاده کرد. پرکاربردترین آنها پرایمر صورت می باشد. اما همین پرایمر صورت نیز انواع مختلفی دارد. هر نوع پرایمری به منظور خاصی استفاده می شود و هر نوع پوستی باید یک نوع خاص از پرایمر را استفاده کند.

مزایای استفاده از پرايمر صورت

پرایمرهای صورت دارای بیشترین تنوع در ساير انواع آن هستند. هر نوع پوستی، محصول مخصوص خود را باید استفاده کند. .پرايمر ها قبل از كرم پودر و بعد از مرطوب كننده استفاده مي شوند. وقتی پرایمر را بر روی صورت میزنیم، احساس استفاده از یک مرطوب کننده با چربی کم را می دهد.

چه نوع پوستی چه نوع پرایمری باید استفاده کند؟

پرایمر صورت را مات میکند. برخی از پرایمر ها پایه آب دارند و برخی پایه سیلیکونی.

1- پوست چرب

 افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از پرایمرهای سیلیکونی استفاده کنند. پرايمرهاي مبتني بر پايه سيليكون غلظت بيشتري دارند درنتيجه  به صاف نشان دادن هر گونه آکنه ،اسکار یا منفذ بزرگ کمک می کنند و معمولا حاوي ساليسيليك اسيد هستند كه براي جلوگيري از ايجاد جوش مي باشد.

ax m

2- پوست خشک یا حساس

پرايمر مخصوص پوست هاي خشك و حساس ساختار كرمي و چرب دارند كه عموماً داراي هيالورنيك اسيد هستند كه علاوه بر مرطوب كنندگي و مواد مغذي، پوست را نرم و براق مي كنند . پرایمری که حالت نهایی مرواریدی درخشان داره برای پوست های خشک بهترین گزینه است

3- پوست نرمال

پرايمر مخصوص پوست هاي نرمال و مختلط ساختار لوسيون مانند دارند و عموماً از اجزاي كليدي آن ويتامين C و ويتامين E  مي باشد.پرايمر هاي حاوي آنتي اكسيدان و ويتامين به تعادل طبيعي و درخشش پوست كمك ميكند.

جالب است بدانید این محصول را میتوانید به تنهایی و بدون آرایش هم استفاده کنید. در اینصورت صورتی صاف و یکدست و بدون چروک خواهید داشت بدون اینکه آرایشی داشته باشید و این طور چهره برای بسیاری از افراد جذاب است.

انواع پرایمر

1- پرايمرهاي براق

بعضی از محصولات حاوی ذرات براق هستند تا به پوست تابش دهند.  این محصولات برای افزودن براقيت به پایه آرایش خود مناسب هستند و حتی می تواند به تنهایي به عنوان پوشش دهنده استفاده شوند. این نوع محصول معمولا در آرایشهای شب استفاده می شود. با پرایمرآرایش براق گلدن رز بیشتر آشنا شوید.

ax m

2- پرايمر مات كننده

افرادی که پوست چرب دارند باید از مدل مات کننده استفاده کنند. . پرایمرهای مات کننده به گرفتن برق صورت کمک میکنند. محصول پیشنهادی برای پرایمر مات کننده خوب، پرایمر آرایش مات کننده گلدن رز می باشد.

ax m

3- پرایمرهای رنگي

 پرایمرهای رنگی را می توان خنثي كننده رنگ هاي قرمز، خاكستري يا زرد پوست استفاده كرد. هایلایتر و پرایمر رنگی مایع گلدن رز در اين مورد مي توان استفاده كرد.

ax m

4- پرايمرهاي پوشش بالا

 اگرچه تمام پرايمرها به طور ذاتی آرایش شما را با دوام تر می کنند، برخی از آن ها خیلی زيادي دارند. يك محصول قوی 15 ساعته اين است كه در تمام روز آرايش شما را تازه نگه ميدارد. در آرایش های عروش معمولا از این نوع آرایش استفاده می شود. افراد عادی هم معمولا در فصل تابستان که تعریق پوست زیادتر است از این نوع محصول استفاده می کنند.

5- پرایمرهای آبرسان

افرادی که پوست خشک دارند، باید از نوع آبرسان استفاده کنند تا آرایش آنها دوام داشته باشد. اين نوع پرايمر پوست را شاداب و ترمیم می کند.

6- پرايمر هاي كوچك كننده منافذ

افرادی که پوستی با منافذ باز دارند، الزاما باید از پرایمر استفاده کنند. ظاهر آرایش این افراد با پرایمر و بدون پرایمر تفاوت زیادی دارد. اگر جزو این گروه از افراد هستید،  ابتدا یک پرایمر برای کمک به کاهش ظاهر منافذ استفاده کنید و اجازه دهيد آرايشتان به نرمي روي پوستتان بنشيند.

مزایای استفاده از پرايمر هاي چشم، مژه و لب

هر قسمت از چهره شما باید به شیوه ای متفاوت براي آرايش آماده گردد.. با استفاده از پرايمرهاي مجزا براي چشم، مژه ها  و لبها می توانید به دوام بيشتر آرايش خود در نواحي مورد نظر كمك كنيد.

1- پرایمر (پلك)چشم

این محصول به منظور نگه داشتن آرایش چشم مانند سایه استفاده می شود.این نوع محصول بهترین گزینه برای ثابت نگه داشت سایه چشم است. گاهی از اوقات به دلیل پلک زدن، سایه چشم زود پاک یا کمرنگ می شود. اما پرایمر چشم از این اتفاق جلوگیری میکند. پرایمر چشم به منظور روشن و بزرگنمايي كردن پلك ها هم مورد استفاده قرار ميگيرند.

2- پرايمر مژه

 اغلب به عنوان تغذيه كننده مژه و پايه براي حجم دهندگي مژه ها استفاده مي شوند.

3- پرايمر لب

براي ايجاد يك پايه صاف و نرم براي رژلب استفاده مي شوند و از پخش شدن رژ جلوگيري مي كنند. اگر در طول مهمانی خوراکی میخورید، بهتر است از این نوع پرایمر استفاده کنید تا رژ لب شما دوام بیشتری داشته باشد.

اشتراک تجربیات شما

اگر شما از این محصول استفاده میکنید، تجربیات خود را در مورد استفاده از آن در بخش نظرات با دیگران به اشنتراک بگذارید. شما چه نوع پرایمری را بیشتر می پسندید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا