آموزش های آرایشی

آموزش آرایش شب یلدا؛ آرایش چشم و لب با چند ترفند ساده

شب یلدا، این بلندترین شب سال، نزدیک است. بسیاری این شب را جشن می‌گیرند و تم‌های یلدایی جذابی مانند تم انواع رنگ لباس یا طرح‌های مختلف آرایش یلدایی برای مهمانان‌شان تعریف می‌کنند. آرایش مخصوص شب یلدا یکی از آن کارهای پرطرفداری است که خانم‌ها درکنار سِت کردن پوشش خود با نمادهای این شب و برای ایجاد توازن و هماهنگی در اجزای ظاهرشان، انجام می‌دهند. در مطلب حاضر سعی کرده‌ایم چند ترفند ساده برای آرایش شب یلدا را به شما آموزش دهیم که در سه دسته آرایش چشم مناسب یلدا، آرایش لب و استفاده از انواع اکسسوری مناسب این شب خلاصه می‌شود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

میکاپ مخصوص شب یلدا

آرایش چشم مناسب شب یلدا؛ پشت چشم‌ها باغ انار و سبدی از هندوانه شیرین است!

برای نیاکان ما که دل‌بسته آئین مهرپرستی بودند، رنگ سرخ انار و هندوانه در این شب نماد نور خورشید مقدس بود. بنابراین، انار و دانه‌های سرخ آن یکی از اصلی‌ترین نمادهای این شب نیکو است. برای آرایش چشم مناسب شب یلدا پیشنهاد می‌کنیم از سایه چشم در دو رنگ قرمز و سبز استفاده کنید. همچنین استفاده از انواع خط چشم‌های فانتزی پهن و کشیده رنگی می‌تواند جلوه‌ای خاص و زیبا به چشم‌های شما در این شب مهم بدهد.

✨ پیشنهاد مطالعه : رنگ سال 2022، very Peri انتخاب شد!

آموزش آرایش چشم مخصوص شب یلدا

برای این کار سعی کنید به‌طور مثال پشت چشم‌ها را با سایه قرمز و صورتی براق، رنگی کنید. سپس از سایه‌ای با تم سبز برای قسمت زیر چشم‌ها استفاده کنید. سعی کنید از سایه‌های براق و اکلیلی برای این کار استفاده کنید تا چشم‌ها جلوه بهتری پیدا کنند. سپس با استفاده از یک خط چشم سبز، خط پهنی روی پلک بالایی بکشید.

در روشی دیگر شما می‌توانید کمی فانتزی‌تر عمل کنید و با یک خط چشم رنگ مشکی، نقطه‌هایی مشابه دانه‌های هندوانه بالای پلک‌تان بکشید. البته این شکل آرایش بسیار بستگی به مکان و فضای مهمانی شما دارد اما اگر دلتان می‌خواهد کمی کلاسیک‌تر آرایش کنید، می‌توانید از سایه‌هایی محوتر و مات‎‌تر استفاده کرده و تنها به هاله‌ای سرخ و سبز در پشت چشم‌ها قناعت کنید اما در عوض رژ لبی که انتخاب می‌کنید، قرمزتر باشد. اگر فضای مهمانی خودمانی و فانتزی است، می‌توانید از انواع سایه‌های درخشان و حتی فسفری هم کمک بگیرید. فقط یادتان باشد ترکیب سایه‌های پشت چشم شما باید ترکیبی از رنگ‌های سبز و قرمز همراه با خطوط و نقاط مشکی یا سفید باشد.

آرایش چشم شب یلدا

میکاپ مناسب شب یلدا؛ لب‌های شیرین و زیبا مثل انارم!

در آرایش مناسب شب یلدا هرگز از لب‌ها و خاصیت دل‌فریب آن‌ها غافل نشوید. لب‌های شما می‌توانند در شب یلدا نمادی از دانه‌های انار سرخ و درخشان باشند.

آموزش آرایش لب مخصوص شب یلدا

بدین منظور می‌توانید از رژ لبی سرخ مشابه سرخی انار یا هندوانه استفاده کنید. به یاد داشته باشید این نهایت سادگی آرایش لب مخصوص شب یلدا است. اما اگر مجلس شما کمی خودمانی‌تر است و می‌خواهید جلوه‌ای فانتزی به لب‌های خود دهید، شاید بهتر باشد از ترکیب دو یا چند رنگ در آرایش لب‌های خود استفاده کنید. به‌طور مثال لب بالایی را سرخ و لب پایینی را سبز کنید. از نقاط سیاه مشکی رنگ که یادآور تخمه‌های هندوانه هستند، غافل نشوید. همچنین می‌توانید با استفاده از خط چشم‌های رنگی مانند سبز و سفید شمایل آرایش لب‌ها را هرچه بیشتر شبیه به انار یا هنداونه کنید. اما در نهایت به یاد داشته باشید، همه چیز برمی‌گردد به اینکه قرار است شب یلدا را در چه مجلسی و با چه فضایی برگزار کنید. آرایش خاص لب‌ها و چشم‌ها شاید به تنهایی برای شب یلدایی فانتزی کافی باشند. اما اگر مجلس کمی رسمی‌تر است، سعی کنید در آرایش ناخن‌ها، مو و استفاده از اکسسوری و لباس خلاقیت به کار بگیرید.

رژ لب اناری مخصوص شب یلدا

آرایش کلاسیک شب یلدا، گوشواره‌هایم اناری است و ناخن‌هایم هندوانه‌ای!

‌همان‌طور که گفتیم اگر مجلس شما رسمی است، می‌توانید آرایش مناسب شب یلدا را کمی سنگین‌تر و ساده‌تر انجام دهید. در این روش شما با استفاده از انواع اکسسوری مثل گوشواره، دستمال گردن و گل‌سرهای مو می‌توانید تم یلدایی خود را کامل کنید. همچنین هرگز از ناخن‌های لاک‌‌زده غافل نشوید! ناخن‌های لاک‌زده یلدایی یکی از خاص‌ترین آرایش‌هایی است که می‌توانید با آن دوستان و خانواده‌تان را غافلگیر کنید. شما می‌توانید با استفاده از لاک ناخن سرخ و سبز، ناخن‌های خود را به شکل هندوانه یا انار درآورید. برای این کار بهتر است از هر دست یک ناخن منتخب را به شکل یکی از این عناصر یلدایی طراحی کنید و بقیه ناخن‌ها را به رنگ ساده‌ قرمز یا سبز رنگ‌آمیزی کنید.

آرایش لب و ناخن مخصوص شب یلدا

همچنین می‌توانید از تنها دو رنگ ساده سبز و سرخ در رنگ‌آمیزی ناخن‌ها استفاده کنید. این دو رنگ به تنهایی نیز نمادی از شب یلدا هستند و اگر با بقیه ست‌های شما از قبیل لباس و زیورآلات ترکیب شوند، ظاهر شما را آنچنان که باید خاص و منحصر به‌فرد خواهند کرد.

برای مشاهده طرح ناخن یلدایی حتما سری به مقاله ۳ طرح ناخن‌ جذاب برای شب یلدا بزنید.

اگر مجلس‌تان مجال استفاده از سایه‌های درخشان و پررنگ را به شما نمی‌دهد یا اینگونه آرایش کردن را دوست ندارید و فکر می‌کنید به شما نمی‌آید، می‌توانید از راه دیگری ظاهرتان را یلدایی کنید! استفاده از رنگ‌ موهای فانتزی قرمز و سبز با تنالیته‌های مختلف می‌تواند ظاهری زیبا و جذاب به شما دهد. می‌توانید این رنگ موهای موقت را با رنگ لباس‌تان هم ست کنید. نکته قابل توجه در استفاده از این رنگ‌ها، پاک شدن سریع و آسان آن‌ها با آب و شامپو است. همچنین اگر موهای دکلره‌ شده‌ دارید، می‌توانید از شامپو رنگساژ در رنگ‌های مختلف و زیبا کمک بگیرید. دوام این شامپو بیش از رنگ‌های فانتزی است و می‌توان هر بار آن‌ها را تجدید و در واقع احیا کرد.

لاک ناخن این لی شماره X-17183لاک ناخن این لی شماره X-17183

رژ لب مایع مات گلدن رز

رژ لب مایع مات بادوام گلدن رز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا